Newsletter

Pralko-suszarka Hisense serii 5S otrzymała certyfikat śladu węglowego TÜV Rheinland

21.12.2023, 16:30aktualizacja: 21.12.2023, 16:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Hisense
PR Newswire/Hisense

QINGDAO, Chiny, 20 grudnia 2023 r. /PRNewswire/ -- Hisense, czołowa międzynarodowa marka elektroniki użytkowej i urządzeń domowych, otrzymała certyfikat śladu węglowego dla nowej pralko-suszarki serii 5S zgodnie z normą ISO 14067. Oddział firmy zajmujący się produkcją pralek, Hisense Washing Machine Company, został również objęty oceną śladu węglowego przedsiębiorstwa, przeprowadzoną zgodnie z normą ISO 14064-1 przez TÜV Rheinland, czołowego dostawcę usług technicznych o zasięgu globalnym.

Spełniając warunki wskazane w normie ISO 14067, TÜV Rheinland podjął współpracę z Hisense w zakresie określenia zakresu badania śladu węglowego produktu (PCF - product carbon footprint) dla pralko-suszarki serii 5S, obejmującego nabycie surowców i wstępną obróbkę, wytwarzanie produktu, dystrybucję, eksploatację i odzyskiwanie odpadów. Dane dotyczące śladu węglowego na etapie produkcji pozyskano poprzez zgromadzenie, uporządkowanie i weryfikację wstępnych danych od dostawców i samej spółki poprzez zastosowanie technik modelowania danych. Dane statystyczne dotyczące śladu węglowego dla etapu eksploatacji dla kilku krajów docelowych pozyskano dzięki zastosowaniu standardów badania zużycia energii przez produkty, w tym tych określonych w Rozporządzeniu UE nr 2019/2023 oraz w normach EN 60456:2006+A11:2020 i EN IEC 62512:2020+A11:2020.

Wynik PCF pokazał doskonałe możliwości pralko-suszarki serii 5S w zakresie niższego zużycia energii, co przyczynia się do obniżenia kosztów energii elektrycznej i do zrównoważonego rozwoju z poszanowaniem środowiska naturalnego, na co wskazuje europejska klasa energetyczna A tego produktu. W ramach misji wybrzmiewającej w haśle „Inteligentne pranie, lekkie życie” celem wprowadzenia na rynek pralko-suszarki serii 5S jest zachwycenie klientów dzięki technicznym innowacjom, wysokim standardom higieny i prostej obsłudze, które przyczyniają się do tej „lekkości życia”. Hisense nieustannie dokłada wszelkich starań, aby realizować program zrównoważonego rozwoju w wielu aspektach swoich produktów, obejmujących wzornictwo opakowań charakteryzujące się niską emisją CO2 i wprowadzenie przyjaznych dla środowiska materiałów z odzysku i materiałów niskowęglowych.

TÜV Rheinland przeprowadził również weryfikację śladu węglowego przedsiębiorstwa dla Hisense Washing Machine Company zgodnie z normą ISO 14064-1. Przeprowadzono procedurę walidacji krzyżowej poprzez zapoznanie się z oświadczeniami, rachunkami i innymi materiałami, ustalenie adekwatności, autentyczności i wiarygodności danych, w tym poprzez wizyty w zakładzie, kontrolę systemu wprowadzania danych do wewnętrznych zasobów i dogłębną analizę wszystkich źródeł emisji.

Hisense Washing Machine Company ukończyła pełną ocenę śladu węglowego wszystkich swoich działów i produktów w październiku 2023 r. Spółka strategicznie wyznaczyła cztery ścieżki ograniczenia emisji CO2, obejmujące ekologiczne zarządzanie, działalność operacyjną, łańcuch dostaw i produkty. Wprowadzając w życie innowacyjne i zrównoważone technologie, Hisense realizuje cel zapewniania klientom energooszczędnych produktów wysokiej jakości, które pomogą sprawić, że świat stanie się bardziej ekologiczny.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2305481/Hisense_5S_Series_Washer_Dryer.jpg 

Źródło: Hisense

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.12.2023, 16:30
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ