Newsletter

Prawo.pl: będzie można umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym

26.08.2020, 15:18aktualizacja: 26.08.2020, 15:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Resort finansów prowadzi prace nad wdrożeniem ogólnopolskiego systemu do rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. Z e-rezerwacji podatnicy mogą już korzystać w urzędach na terenie podlaskiej i wielkopolskiej izby skarbowej - informuje portal Prawo.pl.

System ogólnopolskiej rezerwacji wizyt, który rozładuje kolejki i ułatwi załatwienie spraw, będzie dużym ułatwieniem dla podatników, ponieważ z powodu pandemii Covid-19 urzędy skarbowe przyjmują interesantów tylko trzy dni w tygodniu.

„Docelowo systemem rezerwacji objęte będą wszystkie urzędy w całej Polsce. Chcemy, by nastąpiło to do końca roku” - mówi Prawo.pl Anita Wielanek, rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Prawo.pl zauważa, że epidemia koronawirusa znacząco ograniczyła możliwość bezpośredniej rozmowy z pracownikami urzędów skarbowych. Wizyta w US jest możliwa, ale tylko przez trzy dni w tygodniu: w poniedziałki od godz. 12 do 18, środy od 9 do 15 i piątki od 9 do 13. W pozostałe dni urzędnicy pracują, ale obsługa podatników odbywa się poprzez e-usługi, e-PUAP i telefonicznie.

Urzędy wprowadziły także limity osób, które jednocześnie mogą przebywać w ich siedzibach - np. do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie może wejść maksymalnie 10 osób. Przed urzędem ustawiają się długie kolejki, a załatwienie sprawy jest bardzo trudne.

System rezerwacji wizyt ruszył pilotażowo w wielkopolskiej izbie skarbowej - 20 lipca w urzędach skarbowych w Koninie, Lesznie, Pile oraz Wrześni. 3 sierpnia zostały nim objęte kolejne urzędy skarbowe regionu, a 17 sierpnia zaczął funkcjonować w Poznaniu.

Rezerwacji najprościej jest dokonać przez internet, korzystając z usługi „Wizyta w urzędzie skarbowym - umów" na stronie www.wielkopolskie.kas.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych, korzystając z zakładki „Jak załatwić sprawę w urzędzie". Na wizytę można umówić się także telefonicznie pod numerami telefonów wskazanymi w tej zakładce lub podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie „Rezerwacja wizyty" zlokalizowanym blisko wejścia do urzędu.

Pełen tekst artykułu: https://www.prawo.pl/podatki/rezerwacja-wizyty-w-urzedzie-skarbowym-system-ogolnopolski-w,502614.html

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.08.2020, 15:18
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ