Newsletter

Biznes i finanse

Precision Medicine Group znacznie poszerzy swoje możliwości w zakresie terapii komórkowej i genowej dzięki przejęciu Project Farma

14.01.2021, 09:23aktualizacja: 14.01.2021, 09:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jedna z głównych spółek działających w branży bioinżynierii i wytwarzania przyspiesza uruchomienie „Precision ADVANCE” – usług z zakresu terapii komórkowej i genowej spółki Precision, wychodząc naprzeciw wyjątkowym wyzwaniom, z jakimi mierzą się innowatorzy w dziedzinie terapii komórkowej i genowej, od opracowania po komercjalizację terapii.

BETHESDA, Maryland, 14 stycznia 2021 r. /PRNewswire/ -- Precision Medicine Group („PMG”) ogłosiła dzisiaj przejęcie Project Farma, spółki o działalności ukierunkowanej na pacjenta świadczącej usługi z zakresu bioinżynierii, która wspiera innowatorów z dziedziny nauk biologicznych w wytwarzaniu i zwiększaniu dostępności terapii zaawansowanych. Firma Project Farma wzbogaci spółkę Precision o wiedzę specjalistyczną w zakresie produkcji leków ratujących zdrowie, która zapewniła firmie czołową pozycję na rynku, ze szczególnym naciskiem na dynamicznie rozwijającą się dziedzinę terapii komórkowej i genowej. Dzięki omawianemu przejęciu niezrównana wiedza fachowa Project Farma uzupełni zdolności spółki Precision w zakresie kompleksowych terapii komórkowych i genowych, wspierając ich opracowanie i komercjalizację.

Pod przewodnictwem Anshula Mangala, Johna Khoury’ego i Tony’ego Khoury’ego Project Farma zdobyła pozycję globalnego lidera w zakresie planowania i wdrażania złożonych strategii i obiektów bioprodukcji dla zróżnicowanej grupy klientów, począwszy od startupów biotechnologicznych, a skończywszy na globalnych spółkach biofarmaceutycznych i akademickich ośrodkach medycznych. Project Farma prowadziła kilkanaście projektów budowy obiektów produkcyjnych, w przypadku których inwestycje kapitałowe wyniosły ponad 1 miliard USD (wśród nich znalazły się zakłady produkujące leki do terapii komórkowej i genowej zatwierdzone przez FDA).

Mark Clein, dyrektor generalny Precision Medicine Group, skomentował przejęcie Project Farma następująco: „Od 2013 r. spółka Precision wspomogła ponad 70% terapii komórkowych i genowych zatwierdzonych przez FDA i obecnie jest jeszcze lepiej przygotowana do wsparcia setek nowych terapii pojawiających się na rynku. Dzięki przejęciu Project Farma Precision stała się jedyną spółką świadczącą usługi z branży nauk biologicznych dysponującą w pełni kompleksowymi możliwościami w zakresie terapii komórkowej i genowej”.

Project Farma będzie należeć do Precision for Medicine, jednostki PMG świadczącej usługi z zakresu badań i rozwoju. Komentując omawiane przejęcie, prezes Precision for Medicine Chad Clark wyjaśnił: „Na współczesnym rynku terapii zaawansowanych, który charakteryzuje się dużą konkurencyjnością i podlega ścisłemu nadzorowi, zapewnianie bezpiecznych, skalowalnych możliwości produkcyjnych wysokiej jakości może decydować o sukcesie lub porażce. Project Farma to specjaliści w definiowaniu i rozwijaniu optymalnej strategii produkcyjnej oraz kierowaniu wdrażaniem zindywidualizowanych rozwiązań. Tę istotną zdolność będzie można teraz rozwijać i wykorzystać dzięki kompleksowym usługom terapii komórkowej i genowej dostępnych w ramach >>Precision ADVANCE<<”.

Anshul Mangal stwierdził: „Cieszymy się z dołączenia do grupy spółki Precision zajmującej się terapią komórkową i genową oraz z możliwości wykorzystania zintegrowanych usług do przyspieszenia opracowywania, produkcji i komercjalizacji terapii zaawansowanych”. Tony Khoury dodał: „Zdajemy sobie sprawę, że >>Precision ADVANCE<< stanowi niesamowitą szansę na rozwój leków nowej generacji i realizacji wspólnej misji Project Farma i Precision polegającej na wywieraniu pozytywnego wpływu na życie jak największej liczby pacjentów i rodzin”.

Aby dowiedzieć się więcej o innowacyjnych usługach Project Farma z zakresu bioprodukcji i walidacji, należy odwiedzić stronę projectfarma.com.

Więcej informacji na temat Project Farma i rozbudowanych możliwości „Precision ADVANCE, the cell & gene therapy collective” znajduje się na stronie precisionmedicinegrp.com/advance.

Precision Medicine Group

Powstała w 2012 r. Precision Medicine Group świadczy specjalistyczne usługi wspierające nowoczesne metody opracowywania i komercjalizacji leków. Precision zapewnia zintegrowaną infrastrukturę, która wspiera firmy farmaceutyczne i te z sektora nauk biologicznych w opracowywaniu nowych produktów w erze medycyny precyzyjnej. Spółka posiada siedzibę w Bethesda w stanie Maryland i oddziały w całej Ameryce Północnej i Europie. Więcej informacji na stronie internetowej precisionmedicinegrp.com.

Precision for Medicine

Precision for Medicine to pierwsze przedsiębiorstwo zajmujące się opracowywaniem klinicznym na bazie biomarkerów wspierające przedsiębiorstwa działające w branży nauk biologicznych w wykorzystaniu biomarkerów odgrywających istotną rolę w dokładniejszym i skuteczniejszym dobieraniu leczenia do poszczególnych pacjentów. Precision stosuje nowoczesne metody związane z biomarkerami, które łączą w sobie prowadzenie badań klinicznych z gruntowną wiedzą naukową, doświadczeniem laboratoryjnym i zaawansowanymi naukowymi bazami danych. Połączenie badań klinicznych, prac laboratoryjnych i naukowych baz danych sprzyja szybszemu opracowywaniu badań klinicznych i uzyskiwaniu zatwierdzeń. Precision for Medicine należy do Precision Medicine Group i zatrudnia ponad 2100 pracowników w 35 lokalizacjach w USA, Kanadzie i Europie. Więcej informacji znajduje się na stronie PrecisionForMedicine.com.

Project Farma

Project Farma jest firmą konsultingową, która oferuje strategie bioprodukcji i ich realizację. Do usług Project Farma należą: przygotowywanie strategii operacji technicznych, takich jak ocena i uruchomienie procesu sprzedaży, analiza „make or buy” („wykonaj lub kup”) oraz stworzenie i uruchomienie infrastruktury GMP. Wśród usług tych są również: realizacja strategii poprzez zarządzanie projektami kapitałowymi, wybór i zarządzanie CDMO, transfery technologii i budowa obiektów oraz świadczenie usług inżynieryjnych w zakresie automatyki, walidacji, zapewniania jakości, niezawodności i utrzymania. Do klientów Project Farma należą startupy, renomowane korporacje z sektora nauk biologicznych, organizacje zajmujące się terapiami zaawansowanymi, uczelnie, szpitale, agencje rządowe, instytucje finansowe, organizacje non-profit oraz firmy prowadzące badania na zlecenie i organizacje farmaceutycznych producentów kontraktowych. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie projectfarma.com.

Precision ADVANCE, the cell & gene therapy collective (grupa ds. badań komórek i genów)

„Precision ADVANCE” stanowi ukierunkowany zbiór połączonych wzajemnie usług, który skupia zespoły dysponujące wyjątkowym potencjałem pozwalającym na sprostanie złożonym potrzebom klinicznym, regulacyjnym, produkcyjnym i handlowym w celu pomyślnego wprowadzania terapii komórkowej lub genowej na rynek. Więcej informacji na stronie internetowej precisionmedicinegrp.com/advance.

KONTAKT:

Louis Landon

relacje z mediami Precision Medicine Group

tel. 310-984-7707

e-mail: louis.landon@precisionformedicine.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.01.2021, 09:23
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ