Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W sobotni wieczór w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbyła się tegoroczna gala wręczenia nagród gospodarczych przyznawanych przez Pracodawców RP. Na uroczystości pojawiło się niemal pół tysiąca przedstawicieli polskiego biznesu i gospodarki.
„Jesteście tymi, którzy dają przykład, jak prowadzić w Polsce biznes i jak wspierać polską przedsiębiorczość” – powiedział Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP, otwierając ceremonię.
Lider, jeden z najskuteczniejszych polskich menadżerów, wizjoner – takimi określeniami został przywitany na scenie Daniel Obajtek. Prezes PKN Orlen otrzymał nagrodę w uznaniu za skierowanie największego polskiego koncernu paliwowego na nowe, perspektywiczne tory rozwoju oraz wspieranie krajowego biznesu i polskiego sportu.
„W imieniu milionów polskich kibiców i wszystkich sportowców bardzo dziękuję” – zaznaczył Czesław Lang, wicemistrz olimpijski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kolarstwie, wręczając laureatowi statuetkę Wektora 2019.
Prezes PKN Orlen zapewnił, że inwestycja w sport jest jednym z priorytetów spółki. „Na sponsoring sportu patrzymy przede wszystkim jak na dobrą inwestycję” – podkreślił Daniel Obajtek.
Szef koncernu podziękował całej swojej załodze. „To nie jest tylko mój sukces, to nie jest tylko moja zasługa. To jest kwestia doboru odpowiednich ludzi, którym się przede wszystkim chce, którzy mają wizje i których nie trzeba na co dzień pilnować, czy pracują” – wskazał.
Jak mówił, zarząd PKN Orlen podjął wiele trudnych decyzji. „To konieczne, bo dziś biznesem nie trzeba administrować, ale trzeba biznesem zarządzać. To umożliwia dynamiczne działanie: dzięki skracaniu łańcuchów korporacyjnych możemy zdecydowanie szybciej i skuteczniej zarządzać – powiedział Daniel Obajtek. - PKN Orlen wymaga takiego zarządzania, aby mógł rosnąć w siłę, stać się koncernem multienergetycznym, który będzie odporny na wszelkiego rodzaju wahania. W ten sposób zapewniony zostanie rozwój koncernu i polskiej gospodarki” - wyliczał.
Wektory przyznawane są osobom, które swoją działalnością w różnych dziedzinach gospodarki wskazują godne naśladowania kierunki postępowania, są autorami nowatorskich rozwiązań, szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego. Przyznawane są także za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.
Wektor to statuetka postaci - symbolizuje człowieka kroczącego z podniesioną głową, który nie zważa na przeszkody i przeciwności losu. Jej autorem jest Michał Kubiak.
Wśród nagrodzonych w tym roku byli także m.in. Medicover czy Wirtualna Polska. Ponadto Wektory 30-lecia Pracodawców RP otrzymali Zbigniew Grycan, właściciel firmy Grycan, oraz Sobiesław Zasada, mistrz rajdowy i założyciel Grupy Zasada.
Kapitułę konkursu stanowi zespół wyłoniony spośród laureatów w latach ubiegłych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.01.2020, 16:26 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ