Newsletter

Biznes i finanse

Prezes PKP Intecity na Kongresie ESG: polska kolej napędza transformację energetyczną kraju

05.11.2021, 14:58aktualizacja: 03.01.2022, 14:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity, był jednym z gości trzeciego dnia Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu poświęconego wyzwaniom stojącym przed polską gospodarką i społeczeństwem w kontekście transformacji energetycznej i realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu.

PKP Intercity, największy polski operator kolejowy, obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz. W ciągu 20 lat istnienia spółki na tory wyjechało ponad 1,8 mln pociągów, z których skorzystało ponad 550 milionów pasażerów. PKP Intercity nazywane jest „czempionem narodowym” notującym stały wzrost przychodów i liczby klientów. Jednocześnie spółka stale inwestuje w modernizację taboru i infrastruktury w celu redukcji emisji CO2. Marek Chraniuk przypomniał, że kolej pozostaje najbardziej ekologicznym środkiem transportu – emituje ona trzykrotnie mniej dwutlenku węgla niż transport drogowy i ponad ośmiokrotnie mniej niż lotniczy. 

Kongres ESG – Polska Moc Biznesu to nowa pozycja w kalendarzu najważniejszych wydarzeń społeczno-gospodarczych. Przez trzy dni ponad 150 przedstawicieli instytucji naukowych, samorządowych, pozarządowych oraz administracji centralnej dyskutuje o kierunkach rozwoju gospodarki i społeczeństwa.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 05.11.2021, 14:58
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ