Newsletter

Prezes zarządu PFR TFI na EKF’23: czas, by liderzy spojrzeli na wellbeing w sposób strategiczny

12.06.2023, 08:00aktualizacja: 12.06.2023, 08:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/kadr z filmu
PAP/kadr z filmu
„Wellbeing to coś więcej niż jedynie dbanie o równowagę w miejscu pracy. To filozofia, zachęcająca do spojrzenia na nasze firmy i zespoły w sposób holistyczny - jako przestrzeń społeczną, w której można jednocześnie pracować i współpracować, wyznaczać i osiągać cele, spotykać się, dzielić doświadczeniem oraz cieszyć dobrym samopoczuciem” - przekonuje Ewa Małyszko, prezes zarządu PFR Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Zdaniem ekspertki, wpisywanie wellbeingu oraz innych standardów ESG do całościowych strategii polskich przedsiębiorstw różnych branż i wielkości jest procesem naturalnym i nieuniknionym. W kolejnych latach bowiem umacniać się będzie w Polsce tzw. rynek pracownika. Oznacza to, że chcąc utrzymać bądź pozyskać utalentowanych specjalistów, firmy nie tylko będą musiały zachęcać ich atrakcyjnymi wynagrodzeniami, ale również dodatkowymi benefitami, możliwościami rozwoju osobistego oraz komunikowaniem celów i wartości, z którymi mogliby się oni identyfikować. 

„Rosnąca świadomość i oczekiwania tak pracowników, jak i konsumentów, stopniowo przesuwają punkt ciężkości z pomiaru produkcji gospodarczej na pomiar dobrostanu ludzi. Jest to zgodne z celami Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 (ONZ), zawierającej wizję świata, w którym zapewniony jest dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny” - dodaje prezes zarządu PFR TFI.

Ewa Małyszko była gościem i prelegentką 13. Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, jednego z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń gospodarczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 12.06.2023, 08:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.