Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Szef Totalizatora Sportowego podczas panelu poświęconego rozwojowi e-gospodarki na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni wyliczył, że w 2019 r. spółka zrealizowała dochody na poziomie prawie 10 mld zł, z czego 40 proc. stanowiła sprzedaż online poprzez platformy Total Casino i Lotto.pl. W 2020 r. przychody spółki wyniosły już ponad 15 mld zł. „Ta dynamika jest ogromna” – podkreślał Cieślik.
Według Prezesa Zarządu Totalizatora Sportowego pandemia zwiększyła tempo rozwoju innowacji; znacząco wpłynęła też na wzrost aktywności klientów w obszarze online.
„Rozwój online, który był na całym świecie bardzo znaczący nie tylko w pandemii - w branży rozrywkowej na poziomie 8-9 proc. w stosunku do rynku tradycyjnego - w czasie pandemii bardzo przyspieszył” – zaznaczył.
Spółka zauważyła migrację klientów z sieci stacjonarnej do sieci online i towarzyszący temu wysoki wzrost przychodów, zwłaszcza w okresach wyłączenia części punktów sprzedaży np. w galeriach handlowych.
„Spowodowało to migrację naszych graczy, osób poszukujących szeroko rozumianej rozrywki do świata online. Co ciekawe, w momencie poluzowania restrykcji, kiedy punkty zostały ponownie otwarte, gracze wrócili do swoich zwyczajów, wrócili do realizacji zakupów w kanałach stacjonarnych” – mówił Cieślik.
Szef Totalizatora Sportowego zwrócił uwagę, że spółka rozpoczęła przygotowania do wprowadzenia oferty online w 2017 roku wraz z nowelizacją ustawy o grach hazardowych.
„Działalność online rozpoczęliśmy w 2018 roku, dlatego w momencie, gdy przyszła pandemia, pojawiły się restrykcje, byliśmy przygotowani. Rozwiązania przez nas oferowane były już sprawdzone przez klientów, a wiec zarówno pod kątem oferowanych produktów, jak i przede wszystkim bezpieczeństwa klientów, bezpieczeństwa ich danych oraz ich środków” – podkreślił.
Cieślik zapowiedział dalsze wdrażanie innowacji dotyczących obsługi klientów, związanych ze sztuczną inteligencją, takich jak algorytmy, które mają zadbać o bezpieczeństwo klientów i bezpieczeństwo rozrywki. Chodzi np. o wprowadzenie monitoringu pod kątem ryzyka patologicznej gry.
„Sztuczna inteligencja będzie analizować, ile środków klient angażuję w grę, czy zmienia kanały rozrywki i w przypadku niestandardowych zachowań otrzyma stosowną informację, aby nie wydawał zbyt dużo pieniędzy, aby jego gra nie była bardzo ryzykowna” – wyjaśnił Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.
W czwartek rozpoczęła się czwarta edycja dwudniowego Forum Wizja Rozwoju, które odbywa się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Uczestnicy Forum debatują o najważniejszych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką, m.in. związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką i gospodarką morską. Patronatem nad wydarzeniem objął premier RP Mateusz Morawiecki.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.08.2021, 16:48 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu