Newsletter

Biznes i finanse

Prof. Gackowski na kongresie H2Poland: stwórzmy sieć dolin wodorowych w oparciu o polską myśl techniczną

18.05.2022, 17:13aktualizacja: 19.05.2022, 09:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
„Ostatnie lata pokazały, że nasza kadra akademicka ma ogromne sukcesy na polu tworzenia i wdrażania technologii wodorowych, co w połączeniu z zaangażowaniem instytucji, takich jak ARP, oraz władz samorządowych, daje nadzieję na osiągnięcie przez Polskę pozycji wodorowego lidera Europy” – przekonywał podczas kongresu H2POLAND prof. Tomasz Gackowski, dyrektor zarządzający ds. rozwoju strategicznego w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Zdaniem eksperta, zwiększanie udziału wodoru w polskim miksie energetycznym ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski zwłaszcza dziś, w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę i potrzeby natychmiastowego uniezależnienia się od importu surowców ze wschodu.

W Poznaniu trwa kongres H2POLAND - pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi w całości poświęcone technologiom wodorowym. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 18.05.2022, 17:13
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ