Newsletter

Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) ogłasza, że Arabia Saudyjska będzie gospodarzem Światowego Dnia Środowiska w 2024 roku

18.09.2023, 09:29aktualizacja: 18.09.2023, 09:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/ KSA MEWA, Ministry of Environment, Water and Agriculture
Business Wire/ KSA MEWA, Ministry of Environment, Water and Agriculture

RIJAD, Arabia Saudyjska -- (BUSINESS WIRE) -- Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) ogłasza, że Królestwo Arabii Saudyjskiej będzie gospodarzem Światowego Dnia Środowiska w 2024 roku, podkreślając w ten sposób pionierskie wysiłki tego kraju w skali lokalnej, regionalnej i międzynarodowej oraz przodujące inicjatywy na rzecz podniesienia poziomu świadomości i promowania działań mających na celu ochronę środowiska.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230918995643/pl/ 

Światowy Dzień Środowiska, którego głównymi tematami będą renaturyzacja oraz walka z pustynnieniem i suszami, jest obchodzony corocznie w dniu 5 czerwca. Wydarzenie to podkreśli pilną potrzebę międzynarodowej współpracy i koordynacji wysiłków na rzecz wdrażania właściwych strategii i działań, których celem jest ochrona i regeneracja przyrody oraz zrównoważona przyszłość.

Światowy Dzień Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby podkreślić znaczenie działań wymagających uczestnictwa dla ochrony środowiska. Zgodnie z tą filozofią, Arabia Saudyjska zrobiła dużo, w skali lokalnej i regionalnej, dając początek inicjatywom Saudi Green i Middle East Green oraz wdrażając szereg inicjatyw w ramach Narodowej Strategii Środowiskowej. Saudyjski rząd przyjął nowe prawo środowiskowe oraz Narodowy Program Świadomości Środowiskowej, aby zapewnić ochronę środowiska w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Królestwo wprowadziło również Narodowy Tydzień Środowiska i stworzyło pięć ośrodków zajmujących się ochroną przyrody w Arabii Saudyjskiej, a także Fundusz Środowiskowy.

W skali globalnej podczas prezydencji saudyjskiej w grupie G20 uruchomiono inicjatywy Coral Research and Development Accelerator Platform oraz Global Initiative on Reducing Land Degradation and Enhancing Conservation of Terrestrial Habitats, których celem jest ochrona i przywracanie pierwotnego stanu siedlisk morskich i lądowych.

Inger Andersen, dyrektor wykonawcza Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP), z satysfakcją przyjęła udział Arabii Saudyjskiej w zbiorowych globalnych wysiłkach na rzecz rekonstrukcji gleb i zapobiegania suszom. Andersen zauważyła, że UNEP i KSA zwiększą wysiłki na rzecz odbudowy środowiska i ochrony planety dla przyszłych pokoleń.

Światowy Dzień Środowiska stał się największą światową platformą, która w zamyśle ONZ ma podnosić poziom świadomości na świecie i zachęcać do działań na rzecz środowiska od 1973 roku. Pod auspicjami programu UNEP ponad 150 krajów uczestniczy corocznie w światowych obchodach.

Więcej informacji:

https://www.mewa.gov.sa/en/Pages/default.aspx 

https://www.greeninitiatives.gov.sa/ 

Konta:

YouTube

Twitter

*Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230918995643/pl/ 

Źródło: KSA MEWA, Ministry of Environment, Water and Agriculture

KONTAKT:

Sarah F. Alharbi

Tłumacz, Ministerstwo Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa

e-mail: sarafalharbi@mewa.gov.sa 

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.09.2023, 09:29
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii