Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Mediolan, 1 lutego 2016 r./PRNewswire/ - Grupa zainwestuje w zwiększenie produkcji podwodnych kabli energetycznych i pozyskanie nowej barki w celu zwiększenia swoich zdolności instalacyjnych.
Grupa Prysmian, światowy lider branży kabli energetycznych i telekomunikacyjnych, pozyskała nowe zamówienie o wartości ok. 250 mln EUR na położenie połączenia wzajemnego w technologii HVDC pomiędzy Danią i Holandią. Zmówienia udzieliły TenneT TSO B.V. i Energinet.dk SOV, operatorzy holenderskich i duńskich systemów przesyłowych.
Połączenie wzajemne COBRAcable przyczyni się do realizacji idei międzynarodowego, zrównoważonego krajobrazu energetycznego, stanowiącego jeden z głównych celów Unii Europejskiej, która wesprze przedmiotową inwestycję poprzez EPENG (Europejski program energetyczny na rzecz naprawy gospodarczej). Połączenie zostanie zrealizowane z zastosowaniem technologii HVDC, która pozwala ograniczyć do minimum straty w przesyle na długich odcinkach.
"Udzielenie tego ważnego zamówienia potwierdza naszą znaczącą rolę w sektorze kabli podwodnych oraz uznaje nasze zaangażowanie w rozwój bardziej inteligentnych i ekologicznych sieci energetycznych - powiedział Massimo Battaini, starszy wiceprezes ds. inwestycji energetycznych Grupy Prysmian. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że razem z Siemens zostaliśmy wybrani przez renomowanych i długoletnich klientów do realizacji tej ambitnej inwestycji".
Zamówienie udzielone Prysmian obejmuje dostawę i instalację "pod klucz" układu bipolarnego HVDC, który będzie pracować przy napięciu rzędu ±320 kV i mocy nominalnej ok. 700 MW. Układ będzie mieć długość ok. 325 kilometrów i obejmie dwie instalacje lądowe w celu przyłączenia inwestycji do nabrzeżnych stacji przetwornikowych, które dostarczy Siemens w ramach oddzielnych zamówień.
Wszystkie kable zostaną wyprodukowane przez centra doskonałości technicznej i produkcyjnej Grupy w polu kabli podwodnych w Arco Felice (niedaleko Neapolu we Włoszech) oraz Pikkala (niedaleko Helsinek w Finalndii). Prysmian obecnie bazuje na niedawno zrealizowanych inwestycjach w fabryce Pikkala, z perspektywą na dalsze unowocześnienie istniejących linii produkcyjnych poprzez projekty o wartości ok. 10 mln EUR, w celu znacznego zwiększenia swoich zdolności produkcyjnych w zakresie wyciskanych, podwodnych kabli wysokiego napięcia. W pracach związanych z kładzeniem kabli, które zostaną przeprowadzone przez należące do Grupy kablowce, Cable Enterprise i Giulio Verne, wykorzystana zostanie także nowo nabyta barka. Dostawę systemu kablowego przewiduje się na 3. kwartał 2018 roku.
Grupa Prysmian
Grupa Prysmian to światowy lider branży kabli energetycznych i telekomunikacyjnych. Mając przeszło 130 lat doświadczenia, notując w roku 2014 sprzedaż na poziomie blisko 7 mld EUR i zatrudniając ok. 19 000 pracowników w 50 krajach i 89 zakładach, Grupa zapewniła sobie silną pozycję na rynku zaawansowanych technologii i może zaoferować niezwykle szeroki asortyment produktów, usług i technologii, jak również wiedzę fachową na niespotykanym poziomie. Grupa działa w branżach podziemnych i podwodnych kabli oraz systemów do przesyłu i dystrybucji energii, kabli specjalnych stosowanych w wielu różnych branżach, a także kabli średniego i niskiego napięcia dla sektora budowlanego i infrastruktury. Ponadto Grupa zapewnia produkty dla branży telekomunikacyjnej - wytwarza kable i akcesoria do transmisji głosu, wideo i danych, ofertując szeroki asortyment światłowodów, kabli optycznych i miedzianych oraz systemów łączności. Prysmian to spółka publiczna notowana na włoskiej giełdzie papierów wartościowych w ramach indeksu FTSE MIB.
Źródło: Prysmian
KONTAKT:
Relacje z mediami
Lorenzo Caruso
tel. +39-02-6449-1
e-mail: lorenzo.caruso@prysmiangroup.com
-
Relacje inwestorskie
Cristina Bifulco
tel. +39-02-6449-1
e-mail: mariacristina.bifulco@prysmiangroup.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 01.02.2016, 14:49 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |