Newsletter

Pylontech wychodzi naprzeciw gwałtownie rosnącemu globalnemu zapotrzebowaniu na magazynowanie energii dzięki wyspecjalizowanym innowacyjnym badaniom i rozwojowi

22.02.2021, 16:35aktualizacja: 22.02.2021, 16:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Pylon Technologies Co., Ltd
PR Newswire/Pylon Technologies Co., Ltd

SZANGHAJ, 22 lutego 2021 r. /PRNewswire/ - Jeden z czołowych dostawców systemów magazynowania energii (ESS) Pylon Technologies Co., Ltd. („Pylontech” lub „Spółka”), ogłosił, że pomimo napiętego harmonogramu realizacja planu zwiększenia mocy do 4 GWh w ciągu trzech lat przebiega pomyślnie.

Zwracając uwagę na sukces pierwszej oferty publicznej przeprowadzonej 30 grudnia 2020 r. na rynku Star Market Szanghajskiej Giełdy Papierów Wartościowych, w ramach której Pylontech jako pierwsza notowana na giełdzie spółka zajmująca się magazynowaniem energii zebrała ponad 2 miliardy CNY (~301 milionów USD), Wen Tan, dyrektor generalny Pylontech, skomentował: „Ograniczyliśmy liczbę dni wolnych, jakie wykorzystaliśmy podczas obchodów chińskiego Nowego Roku, aby móc kontynuować produkcję ogniw i poszerzanie zdolności produkcyjnej. Jest to bardzo nietypowe, biorąc pod uwagę chińską tradycję, jednak z chęcią dostarczymy naszym klientom zasoby, których oczekują”.

Od 2013 r. spółka zaznaczyła swoją obecność dzięki strategicznemu projektowi systemu magazynowania energii w akumulatorach (BESS) z przeznaczeniem na rynek globalny. W ostatnich latach Pylontech odnotowywał stały wysoki wzrost dzięki przewadze uzyskanej za sprawą rozwiązań ESS opartych na akumulatorach litowo-żelazowo-fosforanowych. Produkty spółki obejmują pełny zakres napięcia od 12V do 1500V i pełną zdolność od 500 Wh do przeszło 100 MWh oraz realizują zapotrzebowanie na systemy ESS o zastosowaniach w gospodarstwach domowych i w przemyśle oraz usługi podłączone do sieci energetycznej.

Analiza wskazuje, że globalny rynek magazynowania energii jest w fazie intensywnego rozwoju, a zapotrzebowanie choćby na magazynowanie energii w akumulatorach litowo-jonowych znacznie wzrasta, przewyższając podaż, co świadczy o korzystnej pozycji Pylontech. Dane wskazują, że w 2019 r. globalne zapotrzebowanie rynkowe na akumulatory litowo-jonowe do stacji bazowych sieci telekomunikacyjnych wyniosło 12,1 GWh, a do 2025 r. zgodnie z przewidywaniami może ono osiągnąć 60 GWh.

„W ostatnim dziesięcioleciu wraz z naszymi partnerami globalnymi dokonaliśmy przedefiniowania sposobów wytwarzania, magazynowania i korzystania z energii elektrycznej – powiedział Geoffrey Song, wiceprezes ds. działalności międzynarodowej. - Stałe wprowadzanie innowacji i szeroko zakrojona współpraca są jedyną drogą do wydajnej, zrównoważonej i przystępnej cenowo nowej struktury energetycznej. Głęboko wierzymy w zobowiązania przywódców globalnych do zachowania neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i zależy nam na udziale w zmianach w tym zakresie”.

Pylontech

Założona w 2009 r. spółka Pylontech jest dostawcą wyspecjalizowanych systemów magazynowania energii w akumulatorach (BSS), który dysponuje wiedzą fachową w dziedzinie elektrochemii, elektroniki wykonawczej i integracji systemów. Dostarczając niezawodne i przystępne cenowo akumulatory ESS i rozwiązania w tym zakresie z przeznaczeniem na rynki globalne spółka stała się jednym z czołowych dostawców akumulatorów litowych do magazynowania energii.

Powiązane akcje: 688063

Link: www.pylontech.com.cn

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1441567/1.jpg  

Źródło: Pylon Technologies Co., Ltd

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.02.2021, 16:35
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ