Newsletter

QUMAK SA (63/2018) Podjęcie przez Zarząd decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych

04.10.2018, 23:09aktualizacja: 04.10.2018, 23:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 63/2018

Qumak S.A. (dalej "Qumak" lub "Spółka") informuje, iż w związku z niepowodzeniem transakcji polegającej na dokapitalizowaniu Spółki kwotą 35 mln zł w ramach objęcia akcji serii M oraz połączeniu grup kapitałowych Qumak i Euvic na podstawie uchwały nr 5 NWZ z dnia 4 września 2018 roku (o czym Spółka informowała raportem bieżącym nr 59/2018 z dnia 1 października 2018r.), w dniu 4 października 2018 roku Zarząd Spółki podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, mogących wesprzeć kontynuację działalności Spółki.

Przegląd opcji strategicznych ma na celu pozyskanie inwestora strategicznego zainteresowanego objęciem kontrolnego pakietu akcji Spółki i wsparciem jej dalszego funkcjonowania i rozwoju.

Zarząd informuje, że żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości. Zarząd nie przewiduje możliwości prowadzenia długotrwałego procesu i będzie zainteresowany sprawnym jego sfinalizowaniem z zainteresowanym inwestorem/inwestorami.

Zarząd przewiduje prowadzenie przeglądu opcji strategicznych do dnia 11 października 2018 r. Rozważając potencjalne scenariusze opcji strategicznych Zarząd będzie działał w najlepiej pojętym interesie Spółki oraz jej akcjonariuszy.

Zarząd poinformuje o wyniku procesu przeglądu opcji strategicznych, jednocześnie zaprasza zainteresowanych inwestorów do wzięcia udziałów w tym przeglądzie.

Niezależnie od rozpoczętego przeglądu opcji strategicznych Zarząd weryfikuje wpływ niepowodzenia opisanej na wstępie transakcji dokapitalizowania Spółki na możliwości kontynuacji działalności Spółki.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.10.2018, 23:09
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ