Newsletter

QUMAK SA Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Qumak S.A.

13.07.2015, 20:40aktualizacja: 13.07.2015, 20:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 38/2015

Zarząd Qumak S.A., informuje, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 13 lipca 2015 r. postanowiło o zmianach w składzie Rady Nadzorczej Spółki.

W wyniku rezygnacji z pełnienia funkcji członków w Radzie z dniem 13 lipca 2015 r., złożonych przez Panow Jana Pilcha, Marka Michałowskiego oraz Macieja Matusiaka, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło w dniu dzisiejszym uchwały o ich odwołaniu. Uchwały weszły w życie z chwilą ich podjęcia.

Jednocześnie, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie uzupełniając skład Rady Nadzorczej VII kadencji, powołało do pełnienia funkcji w Radzie następujące osoby:

1. Pana Piotra Aleksandra Woźniaka

2. Pana Gwidona Skoniecznego

3. Pana Wojciecha Napiórkowskiego

Uchwały powołujące nowych członków Rady weszły w życie z chwilą ich podjęcia.

Informacje o nowopowołanych członkach Rady Nadzorczej znajdują się poniżej.

Piotr Woźniak

Pan Piotr Aleksander Woźniak posiada wykształcenie wyższe - jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego (Wydział Bankowości i Finansów). W 2012 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego, kierunek Zarządzanie.

Pierwsze doświadczenia zdobył w analizie spółek i papierów wartościowych na rynku kapitałowym w Polsce. W kolejnych latach było ono wzbogacane o wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania i komunikacji, w szczególności zarządzania strategicznego, zarządzania innowacjami, lean start-up, przedsiębiorczość, Public Relations i Investor Relations, rachunkowość zarządczą, wycenę i analizę przedsiębiorstw.

Karierę zawodową rozpoczął w lutym 1994 roku w Domu Maklerskim Banku Gdańskiego SA. Później pracował w firmach związanych z rynkiem kapitałowym (m. in. Wood&Co, PPTFI Pioneer czy CDM Pekao S.A.) oraz w Banku Pekao SA na stanowisku Kierownika Zespołu Monitoringu Spółek Grupy, w Pionie Controllingu. W latach 2007-2011 pracował w CC Group jako IR Manager, gdzie prowadził doradztwo w zakresie strategii Relacji Inwestorskich dla spółek publicznych. Od 2011 do 2012 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, CFO w IndygoTech Minerals S.A, w latach 2012-2013 Prezesa Zarządu CEO w Baltic Ceramics S.A. (główna inwestycja spółki IndygoTech Minerals S.A.). Następnie do 2014 roku Prezes Zarządu Baltic Ceramics Investments S.A. (holding notowany na rynku New Connect). Od września 2014 Doradca Zarządu ds. Strategii i Komunikacji w Colian Holding S.A., gdzie zajmuje się m. in. przygotowywaniem średnio i długoterminowej strategii rozwoju dla Grupy Colian, analizą budżetu Grupy, koordynacją PR Korporacyjnego oraz Relacji Inwestorskich.

Pan Piotr Woźniak złożył oświadczenie, że nie wykonuje żadnej działalności, która byłaby konkurencyjna w stosunku do działalności Qumak S.A. oraz nie wykonuje żadnych czynności w innych podmiotach prowadzących działalność konkurencyjną, jako Członek organów spółki kapitałowej lub jako wspólnik spółki cywilnej albo osobowej. Ponadto, Pan Woźniak spełnia warunki niezależnego członka Rady Qumak S.A. zgodnie z kryteriami opisanymi w zasadzie III.6 Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW. Nie istnieją pomiędzy nim a akcjonariuszem Spółki Qumak S.A. dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, powiązania natury ekonomicznej, rodzinnej lub innej mogących mieć wpływ na stanowisko członka rady nadzorczej w sprawach rozstrzyganych przez Radę. Nie jest wpisany w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

Gwidon Skonieczny

Pan Gwidon Skonieczny jest inżynierem - absolwentem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Studiował również na Akademii Leona Koźmińskiego na programie MBA dla Inżynierów.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami o dużym stopniu skomplikowania.

Karierę zawodową rozpoczął jako inżynier systemowy kolejno w firmach Compas, Recon oraz EDS Poland (PTK Centertel Account). Następnie kontynuował jako lider projektu w firmach NC Virtual Systems S.A. oraz Nasza Telekomunikacja S.A. Od 2003 do 2005 roku w PTK Centertel jako kierownik projektu, następnie w latach 2005-2009 oraz 2012-2013 w Telekomunikacji Polskiej / Orange. W tych organizacjach odpowiedzialny był za całościowe zarządzanie projektami informatycznymi i telekomunikacyjnymi o znacznej wartości. W latach 2001 - 2010 był współwłaścicielem spółki Figaro Software Sp. z o.o., zajmującej się produkcją i sprzedażą systemów informatycznych dla firm z branży ubezpieczeniowej. W ostatnich latach Pan Gwidon Skonieczny prowadził program III Etapu Budowy Stadionu PGE Arena Gdańsk (dla firmy TRIAS S.A.) - jednego ze stadionów EURO 2012, zorganizował projekty Workflow dla Ministerstwa Sprawiedliwości (dla Maxto) oraz projekt Muzeum Pieniądza NBP (dla TRIAS S.A.). Od 2013 zatrudniony w Italtel Poland Sp. z o.o., gdzie odpowiada za kompleksowe zarządzanie projektami.

Pan Gwidon Skonieczny ma dobrą znajomość inżynierii systemów informatycznych oraz języków programowania. Posiada szeroką wiedze z zakresu metodyk zarządzania projektami udokumentowaną certyfikatami Project Management Professional, PRINCE2 Foundation i Practitioner, a także Professional Scrum Master.

Pan Gwidon Skonieczny złożył oświadczenie, że nie ma po jego stronie konfliktu interesów przy pełnieniu funkcji Członka Rady Nadzorczej Spółki. Nie wykonuje żadnej działalności, która byłaby konkurencyjna w stosunku do działalności Qumak S.A. oraz nie wykonuje żadnych czynności w innych podmiotach prowadzących działalność konkurencyjną, jako Członek organów spółki kapitałowej lub jako wspólnik spółki cywilnej albo osobowej. Ponadto, Pan Skonieczny spełnia warunki niezależnego członka Rady Qumak S.A. zgodnie z kryteriami opisanymi w zasadzie III.2 Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW. Nie istnieją pomiędzy nim, a akcjonariuszem Spółki Qumak S.A. dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, powiązania natury ekonomicznej, rodzinnej lub innej mogących mieć wpływ na stanowisko członka rady nadzorczej w sprawach rozstrzyganych przez Radę. Nie jest wpisany w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

Wojciech Napiórkowski

Pan Wojciech Napiórkowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada tytuł MBA (program w kooperacji z London Business School) oraz CFA Level 3 (Certified Financial Analyst).

Posiada doświadczenie zawodowe w sprawowaniu funkcji nadzorczych w spółkach publicznych. Pełnił funkcje w Radach Nadzorczych GTC S.A., Kopex S.A., Scanmed Multimedis S.A., Rolmipex Nasiona S.A. (spółka nie notowana na rynku publicznym). Jest aktywnym członkiem Rad Nadzorczych Soho Development S.A., Trakcja S.A.

Pracę zawodową rozpoczął w kancelarii prawnej w 1997 (Domański Zakrzewski Palinka - kancelaria prawna Arthur Andersen). W latach 1999-2003 pracował jako Investment Manager w Emerging Ventures Limited, a następnie jako Dyrektor Inwestycyjny w Advent International, gdzie zajmował się kierowaniem procesami zakupu, restrukturyzacji oraz sprzedaży spółek w Polsce. Podobną funkcję sprawował w Bridgepoint Capital w latach 2007-2011. Od 2011 roku pracuje w Abris Capital Partners (usługi doradztwa i generowania transakcji na rynku polskim). W latach 2012- 2014 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w Investors TFI. Od maja 2014 roku jest Dyrektorem Zarządzającym Aktivist FIZ (pierwszy polski fundusz aktivistyczny).

Pan Wojciech Napiórkowski złożył oświadczenie, że nie ma po jego stronie konfliktu interesów przy pełnieniu funkcji Członka rady Nadzorczej Spółki. Nie wykonuje żadnej działalności, która byłaby konkurencyjna w stosunku do działalności Qumak S.A. oraz nie wykonuje żadnych czynności w innych podmiotach prowadzących działalność konkurencyjną, jako Członek organów spółki kapitałowej lub jako wspólnik spółki cywilnej albo osobowej. Ponadto, Pan Napiórkowski spełnia warunki niezależnego członka Rady nadzorczej określone przez Komicje Europejską w załączniku nr II do Zalecenia Komisji z dnia 15 lutego 2005 r. dotyczącego roli dyrektorów nie wykonawczych lub będących członkami rady nadzorczej spółek giełdowych i komisji rady (nadzorczej) oraz dodatkowe wymogi wskazane w Dobrych Praktykach Spółek Notowanych na GPW. Nie istnieją pomiędzy nim, a akcjonariuszem Spółki Qumak S.A. dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, powiązania natury ekonomicznej, rodzinnej lub innej mogących mieć wpływ na stanowisko członka rady nadzorczej w sprawach rozstrzyganych przez Radę. Nie jest wpisany w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

Podstawa prawna:

RMF z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych §5 ust.1 pkt.22

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.07.2015, 20:40
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii