Newsletter

Razem kształtujemy Europę jutra. III Kongres FPP „Dialog o Gospodarce”

11.09.2024, 14:49aktualizacja: 11.09.2024, 14:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Federacja Przedsiębiorców Polskich już po raz trzeci organizuje kongres „Dialog o Gospodarce”. Nowe rozdanie w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej to dobra okazja do głębszej refleksji nad przyszłością gospodarczą UE oraz rolą Polski w strukturach unijnych. W tym roku organizatorzy skupią się na kluczowych wyzwaniach stojących przed europejską gospodarką. Motyw przewodni tegorocznej edycji to konkurencyjność Unii oraz prezydencja Polski w Radzie UE, a gościem specjalnym będzie Paolo Gentiloni, ustępujący komisarz ds. gospodarki.

„Jednolity unijny rynek to serce UE, a także jej motor napędowy. W związku z trendami deglobalizacji, rosnącego protekcjonizmu w handlu międzynarodowym, a także kosztami transformacji energetycznej, konieczne jest poszukiwanie nowych przewag konkurencyjnych oraz usuwanie istniejących barier na rynku wewnętrznym” - mówi Marek Kowalski, przewodniczący FPP.

Wobec rosnących wyzwań dla europejskiej konkurencyjności i odporności związanych z globalnymi trendami, organizatorzy będą chcieli odpowiedzieć na pytania, jak ma wyglądać agenda strategiczna UE na kolejnych pięć lat. Jak skutecznie budować konkurencyjność europejskiej gospodarki i sprawić, żeby jednolity rynek był rzeczywiście jednolity i dostępny dla każdego europejskiego przedsiębiorcy, który chce rozwijać swoją działalność w krajach UE. Jak wzmacniać potencjał produkcyjny i przemysłowy UE, wykorzystując szanse, jakie daje transformacja energetyczna, cyfrowa i klimatyczna. Uczestnicy porozmawiają też o tym, jak finansować ambicje i działania UE, które doprowadzą do wzrostu konkurencyjności i wzmocnią gospodarkę europejską.

Podczas kongresu uczestnicy zastanowią się w szczególności nad tym, czy jednolity rynek i unijna legislacja ograniczają konkurencyjność UE oraz jak można wzmocnić pozycję UE i polskich przedsiębiorców na globalnym rynku. Na te oraz wiele innych pytań organizatorzy poszukają odpowiedzi wspólnie z decydentami krajowymi i unijnymi, a także z przedstawicielami biznesu. Przedstawią też najważniejsze problemy oraz wyzwania z punktu widzenia przedsiębiorców. Ponadto polskiej delegacji do Brukseli chcą przekazać listę postulatów, których realizacja w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego leży w interesie polskiej gospodarki.

„Ważnym punktem kongresu będzie dyskusja dotycząca wyzwań i priorytetów polskiej prezydencji w Radzie UE. Okazja do przewodzenia pracom Rady trafia się raz na kilkanaście lat. To wielka szansa na przedstawienie naszych pomysłów na Europę i nadanie polskiego szlifu niektórym inicjatywom na szczeblu unijnym. W trakcie dyskusji przedstawimy priorytety gospodarcze i omówimy je w dyskusji z udziałem decydentów” – mówi Arkadiusz Pączka, wiceprzewodniczący FPP.

Z kolei w ramach debat tematycznych dojdzie do dyskusji o wpływie prawa unijnego na poszczególne branże oraz głównych problemów przedsiębiorców w Polsce. Dyskusje będą dotyczyły takich zagadnień jak: inwestycje i rozwój, cyberbezpieczeństwo, konkurencyjność na rynku zamówień publicznych, reforma unii celnej, „ozusowanie” umów cywilnych, implementacja dyrektywy o pracy platformowej oraz dobrostan pracowników.

Kongres „Dialog o Gospodarce” stał się jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce, gromadząc co roku kluczowych decydentów z kraju i zagranicy. Poprzednie edycje, które miały miejsce w latach 2022 i 2023, przyniosły owocne dyskusje o wyzwaniach stojących przed polską gospodarką, a tegoroczna edycja zapowiada się równie inspirująco.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do rejestracji i udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się już 23 września 2024 roku w Warszawie.

KONTAKT:

Magdalena Cłapińska

tel.: +48 664 623 663

e-mail: magdalena.clapinska@federacjaprzedsiebiorcow.pl

Źródło informacji: Federacja Przedsiębiorców Polskich

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.09.2024, 14:49
Źródło informacji Federacja Przedsiębiorców Polskich
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii