Newsletter

Biznes i finanse

RedCart i Droplo zyskały nowego inwestora

06.10.2021, 12:57aktualizacja: 06.10.2021, 13:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Currency One - Tomasz Cincio, prezes zarządu Droplo
Currency One - Tomasz Cincio, prezes zarządu Droplo
Platforma sklepowa RedCart oraz projekt Droplo zyskały uznanie i finansowanie ze strony funduszu DC24 ASI, należącego do Piotra Kurczewskiego.

DC24 ASI dostrzegł dotychczasowe poczynania producenta oprogramowania RedCart, który obecnie jest liderem w sektorze integracji e-sklepów z hurtowniami oraz rozwiązaniach dedykowanych do dropshippingu. Platforma sklepowa RedCart działa na polskim rynku od 2008 roku z powodzeniem budując silną markę i stabilny biznes. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorstw z sektora SME, a także realizuje projekty z partnerami z sektora bankowego i liderami e-commerce.

RedCart działa w modelu SaaS dając możliwości dostosowywania oprogramowania do indywidualnych wymagań każdego klienta. Minimalny próg wejścia oraz narzędzia automatyzujące pracę pozwalają na dość proste i szybkie rozpoczęcie przygody z e-commerce osobom, które chcą zdywersyfikować dochód lub zainwestować w biznes bez większego ryzyka. Firma, oprócz pakietu narzędzi pozwalających uruchomić sklep internetowy, dostarcza także usługi komplementarne jak szybkie płatności online, usługi logistyczne, usługi związane z marketingiem internetowym czy rozwiązania pozwalające finansować rozwój e-biznesu.

Jednym z kluczowych projektów w portfelu spółki jest nowa platforma B2B Droplo.com, dzięki której osoby rozpoczynające handel w internecie mogą w prosty sposób pozyskać gotowe produkty do sprzedaży bezpośrednio od dostawców z całej Europy. Z drugiej strony platforma Droplo.com jest idealnym miejscem dla dostawców, którzy chcą skalować biznes i zbudować sieć sprzedaży online.

“W tym roku mija 13 lat odkąd powstał projekt RedCart. To bardzo długi okres w tak dynamicznie rozwijającej się branży jaką jest e-commerce. Wzrost branży szczególnie widać w ostatnich 2-3 latach, a pandemia COVID-19 jeszcze go przyspieszyła. Widzimy obszary do dalszego rozwoju naszego biznesu, stąd potrzeba profesjonalnego wsparcia i kapitału - zarówno finansowego jak i know-how. Wierzymy, że doświadczenie grona firm z grupy DC24 pozwoli nam na szybszy rozwój, a tym samym na dostarczanie profesjonalnych rozwiązań niedostępnych w tej części Europy” - mówi Tomasz Cincio, prezes zarządu Droplo.

Inwestycja w spółkę Droplo to największa transakcja w sektorze IT, w regionie, z którego wywodzi się RedCart. Pozyskany w ramach inwestycji DC24 ASI kapitał przeznaczony będzie na zwiększenie zatrudnienia w zespołach projektowych, dalsze skalowanie platformy w Polsce oraz na pozostałych rynkach europejskich, a także uruchomienie największej w Europie platformy B2B umożliwiającej wymianę handlową.

W ramach umowy fundusz DC24 ASI objął pakiet mniejszościowy spółki Droplo. Inwestycja nie wpływa bezpośrednio na działania operacyjne oraz strukturę organizacyjną spółki.

Źródło informacji: Currency One

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.10.2021, 12:57
Źródło informacji Currency One
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ