Newsletter

Rimkus świętuje 40. rocznicę i zyskuje inwestora - HGGC

23.02.2024, 12:55aktualizacja: 23.02.2024, 13:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Partnerstwo z HGGC umożliwi firmie Rimkus pogłębienie wiedzy fachowej i zwiększenie udziału w rynku.

HOUSTON--(BUSINESS WIRE)-- Rimkus Consulting Group, Inc. („Rimkus”), światowy lider w dziedzinie konsultacji inżynieryjnych i technicznych, ogłosił dzisiaj, że firma pozyskała strategiczną inwestycję wiodącej firmy inwestycyjnej ze środkowego segmentu rynku, HGGC, w celu wsparcia ścieżki rozwoju. Obecny inwestor mniejszościowy, Century Equity Partners, i kierownictwo Rimkus zapewnią znaczące środki na rzecz sfinalizowania transakcji. Szczegóły finansowe dotyczące zawartej umowy nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240222346453/pl/

„Cieszymy się, że naszym strategicznym partnerem zostanie HGGC. Inwestycja tej firmy nie tylko jest dowodem uznania ciężkiej pracy i zaangażowania zespołu Rimkus, ale również umożliwi nam przyspieszenie realizowanej ścieżki wzrostu. Dzięki wiedzy specjalistycznej i zasobom HGGC zyskamy możliwość osiągnięcia wyższego poziomu i rozszerzenia oferty usług, aby dostarczać naszym klientom jeszcze większą wartość dodaną” - powiedział Jonathan Higgins, prezes i dyrektor generalny Rimkus.

Rimkus świadczy inżynieryjne i techniczne usługi konsultacyjne na rzecz klientów z całego świata, w tym koncernów, kancelarii prawnych, towarzystw ubezpieczeniowych, administratorów zewnętrznych i urzędów państwowych. Nowe partnerstwo zawarte z HGGC umożliwi firmie Rimkus rozszerzenie oferty usług, lepszą obsługę klientów i umocnienie pozycji jako czołowej technicznej firmy konsultingowej.

„Rimkus to sprawdzony lider cieszący się znakomitą marką i prawdziwie wybitną kulturą organizacyjną. Dzięki historii wspaniałych osiągnięć i renomie wśród klientów jest to dla nas niezwykle atrakcyjny partner” - powiedziała firma HGGC. - Cieszymy się z możliwości wsparcia firmy Rimkus na drodze rozwoju dzięki rozszerzeniu jej oferty usług, pogłębieniu dotychczasowej, ugruntowanej już wiedzy specjalistycznej i dokonaniu inwestycji w rozwiązania technologiczne wspomagające prowadzoną działalność”.

Od 2020 r. firma Rimkus dokonała 15 strategicznych przejęć, rozwijając sieć liczącą ponad 1500 pracowników i ponad 110 biur na całym świecie. W następstwie strategicznej zmiany wizerunku marki, która miała miejsce na początku roku, firma Rimkus wsparła obecne obszary prowadzonej działalności, pragnąc nieustannie wychodzić naprzeciw wymaganiom klientów z całego świata. W tym celu firma dokonała znaczących inwestycji w rozwiązania technologiczne i personel, co umożliwiło jej utrzymanie pozycji lidera w sektorach, w których prowadzi działalność.

„Firma Rimkus cieszy się już solidną dynamiką, dlatego zamierzamy dalej udzielać jej wsparcia, podejmując współpracę z HGGC i kierownictwem w celu rozwoju jej wiodącej pozycji na rynku” - powiedziała firma Century Equity Partners.

Wyłączne doradztwo finansowe na rzecz Rimkus świadczyła firma J.P. Morgan. Doradztwo na rzecz Century Equity Partners świadczyła firma Baird, a doradztwo na rzecz HGGC świadczyła firma Piper Sandler.

Informacje o Rimkus

Rimkus to światowy dostawca inżynieryjnych i technicznych usług konsultacyjnych na rzecz koncernów, towarzystw ubezpieczeniowych, kancelarii prawnych i urzędów państwowych. Biegli z firmy Rimkus specjalizują się w konsultacjach śledczych, rozwiązywaniu sporów i usługach zarządzania robotami budowlanymi, rozwiązaniach dla obszarów zabudowanych i wsparciu świadczonym przez personel na rzecz sektora towarów konsumpcyjnych, przemysłu i opieki zdrowotnej. Od ponad 40 lat inżynierowie, architekci, naukowcy i specjaliści techniczni firmy cieszą się uznaniem ze względu na zaangażowanie na rzecz doskonałości obsługi w lokalnych, krajowych i międzynarodowych kręgach biznesowych. Rimkus posiada ponad 110 biur na całym świecie. Więcej informacji na stronie http://www.rimkus.com.

Informacje o HGGC

HGGC to oparta na wartościach i skoncentrowana na partnerstwach prywatna firma inwestycyjna. Ekosystem inwestorów, operatorów i profesjonalistów firmy koncentruje się wokół wspólnej misji, jaką jest rozwój wiodących przedsiębiorstw i wspólne kształtowanie długotrwałej wartości. HGGC inwestuje w technologie, usługi biznesowe, usługi finansowe i przedsiębiorstwa konsumenckie wyceniane średnio na kwotę od 200 mln USD do ponad 1,5 mld USD. Firma ma siedzibę w Palo Alto (Kalifornia) i zarządza zobowiązaniami kapitałowymi o łącznej wysokości ponad 6,9 mld USD. Od momentu powstania w 2007 r. HGGC dokonała ponad 600 inwestycji w platformy, przejęć uzupełniających, dokapitalizowania i transakcji związanych z płynnością o łącznej wartości ponad 71 mld USD. Więcej informacji, w tym pełna lista obecnych i dotychczasowych inwestycji, na stronie www.hggc.com.

Informacje o Century Equity Partners

Century Equity Partners, LLC („Century”) to prywatna firma z siedzibą w Bostonie dokonująca inwestycji na niepublicznym rynku kapitałowym, która zapewnia środki kapitałowe firmom z dolnego segmentu sektora przedsiębiorstw średnich, które poszukują inwestycji na potrzeby wsparcia rozwoju lub sfinansowania przejęć, częściowego wykupu akcji lub dokapitalizowania. Century koncentruje się na firmach prowadzących działalność w sektorach ubezpieczeń, zarządzania aktywami i majątkiem, funduszach typu specialty finance oraz firmach z sektora bankowości i pożyczek.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240222346453/pl/

Źródło: Rimkus Consulting Group, Inc.

KONTAKT:

Dla firmy Rimkus Victoria Cook

Pierpont Communications na rzecz Rimkus

e-mail: vcook@piercom.com

tel.+1-713-627-2223

Dla firmy HGGC

Trevor Blaisdell

Stanton

e-mail: TBlaisdell@StantonPRM.com

tel. +1-646-502-3532

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.02.2024, 12:55
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ