Newsletter

Robert Szustkowski wspiera walkę z koronawirusem w Polsce i Afryce

09.04.2020, 12:08aktualizacja: 09.04.2020, 12:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Robert Szustkowski - biuro prasowe
Robert Szustkowski - biuro prasowe
Robert Szustkowski, biznesmen znany z rajdów Dakar, wspiera walkę z koronawirusem w Polsce i Afryce. Apeluje do ludzi dobrego serca i niezależnych finansowo o wsparcie polskiej służby zdrowia. W ramach pomocy w lutym br. zamówił i opłacił kilkaset kompletów odzieży ochronnej dla lekarzy w szpitalach w Afryce (Gambia i Gwinea Bissau). Teraz przekazuje kilka tysięcy zestawów rękawiczek, masek, płynów higienicznych dla polskich placówek medycznych.

To kolejna inicjatywa humanitarna polskiego biznesmena, kilkukrotnie reprezentującego barwy Polski w rajdzie Dakar. W 2014 roku Szustkowski udzielił pomocy służbie zdrowia zachodnio-afrykańskiej republiki Gambii, będącej w bardzo trudnej sytuacji podczas wybuchu epidemii Eboli. Wówczas wirus okazał się tragiczny w skutkach - zarażonych zostało 30000 osób, a ponad 11000 zmarło w Afryce Zachodniej.

Teraz jest w kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i wspiera polskie szpitale najbardziej potrzebnym sprzętem higienicznych, w tym Oddział Kardiologii Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie. „W sytuacji, gdy Polska i świat stoją w obliczu pandemii, pomoc kieruję tam, gdzie jest to kluczowe - do szpitali w Polsce i Afryce. Nasze działania staramy się konsultować z delegaturą WHO, a cały sprzęt został przygotowany przez polskich producentów” - informuje Robert Szustkowski.

Robert Szustkowski uruchomia kontakty w Polsce i Europie, gdzie - dzięki determinacji i zabiegom negocjacyjnym - stara się zdobyć sprzęt medyczny w bardzo efektywny sposób. Całość jest sfinansowana ze środków własnych.

W ramach specjalnego transportu humanitarnego m.in. do Gwinei Bissau trafiło kilkaset profesjonalnych zestawów i wyposażenia dla potrzeb personelu medycznego, który nadzoruje opiekę nad osobami zarażonymi. Zestawy pochodzą od polskich producentów i obejmują specjalistyczny sprzęt medyczny, ubiory, maski.

Ministerstwo Zdrowia Publicznego Republiki Gwinei Bissau skierowało oficjalny list z podziękowaniami: „Rząd Gwinea Bissau kieruje podziękowania za nieustający wysiłek ze strony pana Roberta Szustkowskiego i wsparcie Gwinea Bissau w walce z pandemią koronawirusa” - napisał dr Antonio Deuna, Minister Zdrowia afrykańskiej republiki.

Szustkowski ma nadzieje, że inicjatywa ta - obok Jacka Ma z Alibaba Foundation - pozwoli rządom afrykańskich państw na skuteczną walkę z tą chorobą w jednym z najbardziej potrzebujących państw na tym kontynencie.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.04.2020, 12:08
Źródło informacji Bellini Capital
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii