Newsletter

Robot humanoidalny Navigator α: SUPCON integruje sztuczną inteligencję z robotyką

04.04.2024, 11:56aktualizacja: 04.04.2024, 12:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/SUPCON Technology Co., Ltd.
PR Newswire/SUPCON Technology Co., Ltd.

HANGZHOU, Chiny, 4 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ -- 28 marca George Cui Shan, prezes i dyrektor generalny SUPCON, (688777.SH, SUPCON.SW) udzielił wywiadu poświęconego niedawno utworzonemu Ośrodkowi Innowacji w dziedzinie Robotów Humanoidalnych Zhejiang (dalej zwanym „Ośrodkiem Innowacji”) oraz debiutowi pierwszego autorskiego robota humanoidalnego Navigator α. Jako główny udziałowiec Ośrodka Innowacji SUPCON z entuzjazmem przyjmuje możliwość współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim a przemysłowym w dziedzinie robotyki humanoidalnej oraz przyszłych zastosowań tych robotów w różnych scenariuszach przemysłowych.

Ośrodek Innowacji w dziedzinie Robotów Humanoidalnych Zhejiang zajmuje się badaniami technologii inteligentnych sensorów i sterowania, a także opracowywaniem w pełni funkcjonalnych robotów. Będzie on pełnić rolę kompleksowego ośrodka badań technologicznych, rozwoju produktów, inkubatora talentów i rozwoju przemysłowego. Dzięki znacznemu wsparciu ośrodka SUPCON ulepsza strategiczną wizję łączenia AI z robotyką, aby aktywnie uczestniczyć w inteligentnej transformacji branży robotów humanoidalnych.

Nowo wprowadzony na rynek robot humanoidalny Navigator α ma wysokość 1,5 metra i waży 50 kg. Jest on wyposażony w zaawansowane komponenty, m.in. najnowocześniejszą przekładnię planetarną, lekkie humanoidalne ramiona mechaniczne oraz ramię chwytne z różnymi stopniami swobody. To niezwykłe ramię z 15 stawami palcowymi i sześcioma aktywnymi stopniami swobody charakteryzuje się lekką konstrukcją o masie 600 g i nadzwyczajną prędkością przegubu na poziomie 150 stopni na sekundę. Siła opuszki palca ramienia wynosi 10 N. Ponadto Navigator α rewolucjonizuje integrację sterowania mechanizmami, uczenia się przez naśladowanie i wzmocnienie, wykorzystując innowacyjne technologie, takie jak wielkoskalowe modele AI, aby osiągnąć przełomowe postępy zarówno w zakresie sprzętowym, jak i w algorytmach. Robot znalazł zastosowanie i został wysoko oceniony w kilku sprawdzonych projektach.

George podkreślił, że w przeciwieństwie do tradycyjnych robotów humanoidalnych, które koncentrują się głównie na łączeniu części i na całym systemie, współpraca między SUPCON i Centrum Innowacji ma na celu osiągnięcie przełomów w technologii AI i jej zastosowaniach przemysłowych. W erze przemysłowej sztucznej inteligencji innowacje w robotyce muszą wykraczać poza zwykłe możliwości operacyjne i obejmować planowanie, w którym sztuczna inteligencja pełni funkcję przemysłowego „mózgu”. Ponadto George stwierdził, że przyszłość robotów humanoidalnych zależy od ich wykorzystania w określonych scenariuszach i branżach. Kluczowe znaczenie ma wypełnienie luki między badaniami technologicznymi a popytem przemysłowym, co pozwoli na dalszy rozwój branży.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2378467/Image_1.jpg

Źródło: SUPCON Technology Co., Ltd.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.04.2024, 11:56
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ