Newsletter

Roku ogłasza program Roku Powered

08.09.2014, 13:01aktualizacja: 08.09.2014, 13:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Umożliwia on usługodawcom korzystanie z Internetu i zwiększenie wartości ofert telewizji kodowanej.

IBC2014

Saratoga, Kalifornia i Amsterdam - (BUSINESS WIRE) - Roku Inc. ogłosiła dzisiaj rozszerzenie swojej obecności międzynarodowej przez wprowadzenie programu Roku Powered™. Z myślą o operatorach usług kodowanej telewizji poza Stanami Zjednoczonymi, Roku udziela obecnie licencji na technologię, która stosowana jest na jej platformie strumieniowej, aby umożliwić konsumentom odbieranie przez Internet wybranych form rozrywki.

Steve Shannon, dyrektor generalny Roku ds. materiałów i usług oświadczył: "Operatorzy kodowanej telewizji bardzo potrzebowali prostego sposobu sprostania coraz większemu zainteresowania konsumentów rozrywką przesyłaną przez Internet. Nasze światowej klasy oprogramowanie, prosta konstrukcja sprzętu i szeroki asortyment materiałów sprawiają, że firma Roku jest idealnym partnerem strategicznym dla dostawców kodowanej telewizji, którzy chcą przekształcić doświadczenie swoich użytkowników i przygotować się do odniesienia sukcesu na tym szybko zmieniającym się świecie materiałów przesyłanych przez Internet".

Program Roku Powered umożliwia dostosowanie i integrację z usługami kodowanej telewizji w celu optymalizacji doświadczenia użytkownika, zmniejszenia rotacji klientów i zachęcenia do unowocześniania odbioru telewizyjnego oraz szerokopasmowego. Program Roku Powered zapewnia dostawcom kodowanej TV dostęp do niedrogiego sprzętu, szybkiego oprogramowania, prostego i intuicyjnego interfejsu użytkownika, a także szerokiego wyboru treści przesyłanych strumieniowo.

Program Roku Powered obejmuje również dostęp do bieżącego unowocześniania oprogramowania, dzięki czemu klienci mają zawsze najnowsze i najbardziej komfortowe warunki odbioru. Modyfikacje oprogramowania obejmują opatrywanie marką operatora kodowanej telewizji na każdym etapie odbioru programów przez klientów, dostosowany tematyczny interfejs użytkownika, wbudowane możliwości korzystania z promocji i kontrolowanie strumieni danych przesyłanych za pośrednictwem tej platformy.

Wraz z BSkyB (Sky), firma Roku była pionierem takiego podejścia. W wyniku wcześniej istniejących relacji handlowych, nawiązanych w 2012 roku, Roku i Sky opracowały dekoder NOW TV, który wprowadzono na rynek w lipcu 2013 roku. Wtedy to po raz pierwszy Roku udzieliła licencji na swoją nagradzaną platformę strumieniowania, dzięki czemu firma Sky wzmocniła swoją pozycję lidera w dziedzinie przesyłania treści over-the-top poprzez wykorzystanie niedrogiego sprzętu, w połączeniu z bezpieczną platformą oprogramowania.

Emma Lloyd, dyrektor ds. rozwoju działalności korporacji w Sky, stwierdziła: "Innowacyjne podejście do udzielania licencji, jakie opracowaliśmy wraz z Roku, zdecydowanie skróciło czas wprowadzenia na rynek, dzięki czemu wykorzystaliśmy rosnące zapotrzebowanie na telewizję internetową, uruchamiając bardzo efektywny i o wielkiej wartości dekoder strumieniujący. Dekoder NOW TV jest już kluczowym elementem naszej pozycji lidera w branży over-the-top, co daje klientom kolejny prosty sposób dostępu do treści Sky i rozszerzając naszą zdolność dystrybucji".

Shannon zajmie głos podczas IBC Leaders’ Summit w Amsterdamie w dniu 11 września i będzie mogła osobiście spotkać się z dostawcami. Więcej informacji można uzyskać w witrynie: www.roku.com/rokupowered lub kontaktując się z zespołem, pisząc na adres: rokupowered@roku.com.

Informacje o Roku Inc.

Roku jest twórcą popularnej platformie strumieniowego dostarczania rozrywki dla telewizji. Produkowane przez Roku odtwarzacze strumieniowe oraz odtwarzacze typu stick są sprzedawane przez największych sprzedawców detalicznych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii. Roku udziela producentom telewizorów licencji na swój system operacyjny w celu tworzenia pod wspólną marką telewizorów Roku. Firma udziela również licencji na swoją platformę operatorom płatnej telewizji na tworzenie pod wspólną marką programów przesyłanych strumieniowo. Firmę Roku założył Anthony Wood, wynalazca nagrywarek DVR. Roku jest firmą prywatną, z siedzibą w Saratoga Springs w Kalifornii., USA

Roku jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Roku Powered jest znakiem towarowym Roku, Inc. zastrzeżonym w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

KONTAKT:

Context PR for Roku

Frank Smith

tel. +44 (0) 1625 507208

e-mail: frank.smith@contextpr.co.uk

Źródło: Roku Inc.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.09.2014, 13:01
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ