Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa obiektu o nową, południową salę ekspozycyjną o powierzchni blisko 300 m2, w której prezentowane będą dzieła z bogatej kolekcji współczesnej rzeźby CRP. Przebudowa zakłada również istotne zmiany funkcjonalne, w tym utworzenie tzw. magazynów studyjnych - unikalnych przestrzeni umożliwiających publiczności dostęp do wybranych dzieł z kolekcji liczącej obecnie ponad 2500 prac.
Jednym z głównych celów projektu jest likwidacja barier architektonicznych oraz dostosowanie infrastruktury muzeum do potrzeb wszystkich odwiedzających - w tym osób z niepełnosprawnościami, rodzin z dziećmi oraz osób wrażliwych sensorycznie. Nowoczesne udogodnienia obejmą m.in. instalację windy, przebudowę toalet, utworzenie sali wyciszeń oraz zapewnienie funkcjonalnych rozwiązań dla rodzin z dziećmi.
Modernizacja umożliwi także pełniejsze wykorzystanie potencjału instytucji, zwiększając dostępność i komfort korzystania z oferty kulturalno-edukacyjnej Centrum. Po zakończeniu inwestycji Muzeum Rzeźby Współczesnej zyska nowoczesną, funkcjonalną przestrzeń, przygotowaną do organizacji wystaw, wydarzeń artystycznych i edukacyjnych na najwyższym poziomie.
Realizacja zadania została powierzona konsorcjum firm: PBO Śląsk Sp. z o.o. (lider) oraz WODPOL Sp. z o.o. (partner). Nadzór inwestorski sprawuje konsorcjum: Zakład Obsługi Inwestycji Ekoinwest Krystyna Wiorek (lider) i Zakład Obsługi Inwestycji Ekoinwest (partner).
Budynek Muzeum Rzeźby Współczesnej, wybudowany w latach 1989-1992, po ponad trzech dekadach intensywnego użytkowania wymaga dostosowania do współczesnych wymagań technicznych i użytkowych.
Całkowita wartość projektu wynosi 55 427 798,45 zł, z czego 36 056 923,29 zł stanowi dofinansowanie ze środków EFRR w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS).

Źródło informacji: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 26.05.2025, 09:00 |
| Źródło informacji | Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
HR na nowych zasadach w 2026. EU AI Act wprowadza rewolucję w podejściu do rekrutacji
Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach to wieloetapowy i wymagający proces. Nic dziwnego, że to właśnie działy HR i agencje rekrutacyjne najchętniej sięgają po rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. AI umożliwia nie tylko szybszą analizę CV kandydatów czy automatyzację dokumentacji, ale także rozpoznawanie emocji podczas rozmów kwalifikacyjnych, a nawet wykorzystanie biometryki do identyfikacji cech chronionych. Tak szeroki zakres możliwości sprawił, że kwestie regulacji zastosowania AI, także w obszarze HR, znalazły się pod lupą Komisji Europejskiej. Efektem prac jest AI Act, który zacznie obowiązywać w sierpniu 2026 roku.- 29.12.2025, 16:21
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: HR Contact
-
WEI wskazuje jakie nowe podatki czekają nas w nowym roku
Rok 2026 przyniesie istotne zmiany w obciążeniach fiskalnych dla polskich konsumentów i przedsiębiorców. Zmiany wynikają zarówno z inicjatyw krajowych, jak i konieczności dostosowania polskiego prawa do dyrektyw unijnych. Eksperci Warsaw Enterprise Institute wskazują na kumulację projektów podatkowych dotyczących gospodarki odpadami, akcyzy oraz polityki klimatycznej.- 29.12.2025, 15:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Warsaw Enterprise Institute
-
Modon Holding tworzy spółkę joint venture z Related Companies i Panepinto Properties w celu realizacji Harborside 4, luksusowego wieżowca mieszkalnego położonego nad wodą w ścisłym centrum biznesowo-handlowym Jersey City
• Modon obejmuje większościowy udział w Harborside 4, luksusowego 54-piętrowego przedsięwzięcia deweloperskiego w centrum Jersey City, które w I kw. 2029 r. do dyspozycji odda 800 luksusowych mieszkań na wynajem i mieszkań własnościowych.
• Spółka joint venture z przedsiębiorstwami Related i Panepinto wspiera realizację aktualnej strategii Modon na rzecz dywersyfikacji globalnego portfela w drodze wysokiej jakości inwestycji i solidnych partnerstw międzynarodowych.- 23.12.2025, 15:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ