Newsletter

Biznes i finanse

Rozwiązanie Carrier poprawia komfort i chroni dzieła sztuki w reprezentacyjnych apartamentach papieskich Muzeów Watykańskich

21.09.2021, 14:37aktualizacja: 21.09.2021, 14:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Carrier
PR Newswire/Carrier
Firma Carrier zaprojektowała innowacyjny system ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń bez ingerencji w zabytkową przestrzeń.

WATYKAN, 21 września 2021 r. /PRNewswire/ -- Innowacyjny system klimatyzacji firmy Carrier zapewnia optymalny poziom wentylacji i komfortu w historycznych Stanzach Watykańskich. Podczas typowego lata temperatury w Rzymie mogą dochodzić nawet do 40°C, co skłoniło inwestora do podjęcia decyzji o zainstalowaniu klimatyzacji w Stanzach Watykańskich po raz pierwszy w historii. Aby spełnić wyjątkowe potrzeby tych zabytkowych pomieszczeń, inżynierowie firmy Carrier opracowali i zainstalowali indywidualnie zaprojektowany system, który zapewnia wymagane parametry ogrzewania i chłodzenia, zajmując 25% powierzchni, jaka zwykle jest potrzebna w przypadku inwestycji tego typu. Co więcej, ten wyjątkowy system nie wymagał wprowadzania żadnych zmian w istniejącej, historycznej infrastrukturze. Firma Carrier, globalny lider w branży ogrzewania, klimatyzacji i chłodzenia, którego produkty wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, należy do Carrier Global Corporation (notowanej na NYSE jako: CARR), będącej wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań z zakresu zdrowych, bezpiecznych i ekologicznych budynków oraz systemów łańcucha chłodniczego.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film.

„Muzea Watykańskie muszą zapewnić bezpieczeństwo zarówno dziełom sztuki i historycznym pomieszczeniom, jak i odwiedzającym. Firma Carrier wykonała zadanie perfekcyjnie, bowiem, podobnie jak w przypadku wcześniejszego projektu realizowanego w Kaplicy Sykstyńskiej, zespół doskonale wiedział, jak współpracować z naszymi działami technicznymi i jak unowocześnić te pomieszczenia, które nie pełnią funkcji muzeum — powiedziała Barbara Jatta, dyrektor Muzeów Watykańskich. – Powstały system nie tylko pomaga nam kontynuować misję zachowania dzieł sztuki dla przyszłych pokoleń, lecz także zwiększa komfort naszych gości, których przybywa co roku ponad 6 milionów".

„Propozycja ponownej współpracy z Muzeami Watykańskimi była dla nas ogromnym zaszczytem. Ten projekt potwierdził naszą pozycję lidera branży, posiadającego doświadczenie w opracowywaniu unikalnych rozwiązań HVAC, dostosowanych do potrzeb klienta" — powiedział Didier Genois, wiceprezes i dyrektor generalny Carrier HVAC Europe. - Przy tej inwestycji pracował zespół złożony z naszych najlepszych inżynierów i projektantów. Jesteśmy wyjątkowo dumni z rezultatu".

Odpowiednie rozwiązanie dla tej przestrzeni nie może naruszać żadnych elementów historycznych, a jednocześnie musi zapewnić właściwą wentylację i utrzymywać komfortową temperaturę. Muzea Watykańskie ponownie zwróciły się do firmy Carrier, która już wcześniej w 2014 r. zainstalowała innowacyjny system HVAC w Kaplicy Sykstyńkiej. Inżynierowie firmy Carrier zaprojektowali całkowicie nowe małe klimakonwektory o dużej mocy, które zostały zainstalowane pod oknami w Stanzach Watykańskich w sposób niewidoczny dla zwiedzających. Energooszczędne moduły chłodzące Carrier AquaSnap 30RQV także udało się ukryć w miejscach niewidocznych dla odwiedzających. Ponadto został zainstalowany system automatycznego zarządzania budynkiem iVu, który wspomaga optymalizację systemów HVAC, by zapewnić zdrowsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe środowisko dla odwiedzających.

„W Stanzach Watykańskich musieliśmy zmierzyć się z bardzo ograniczonym miejscem na instalację urządzeń. Musieliśmy zaprojektować nowy klimakonwektor o wymiarach jak dla 2,5 kW ale o wydajności aż 10 kW. To naprawdę unikalne rozwiązanie, ponieważ tego typu produkt wcześniej nie istniał. Musieliśmy wymyślić i zbudować produkt, który będzie spełniał swoją funkcję na ograniczonej przestrzeni" - powiedział Michel Grabon, dyrektor w Carrier AdvanTEC/Building Solutions Group Europe.

Ozdobione freskami namalowanymi w latach 1508-1524 przez renesansowego artystę Rafaela, Stanze Watykańskie są jednym z najcenniejszych i najsłynniejszych dzieł sztuki, jakie kiedykolwiek powstały, a film dokumentujący projekt można znaleźć tutaj. Więcej informacji o niestandardowych rozwiązaniach firmy Carrier można znaleźć na stronie www.carrier.com.pl.

O firmie Carrier

Firma Carrier została założona przez wynalazcę nowoczesnej klimatyzacji i jest globalnym liderem w branży ogrzewania, klimatyzacji i chłodzenia. Specjaliści firmy Carrier dostarczają zrównoważone rozwiązania, integrując energooszczędne produkty, kontrolę budynków i usługi energetyczne dla klientów z sektora mieszkaniowego, handlowego, detalicznego, transportowego i gastronomicznego. Firma Carrier jest częścią rodziny Carrier Global Corporation, globalnego lidera w dziedzinie zdrowych, bezpiecznych i inteligentnych budynków oraz rozwiązań łańcucha chłodniczego. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.carrier.com.pl.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1629066/Carrier_Raphael_Rooms.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1629067/Carrier_Custom_Fan_Coils.jpg

Źródło: Carrier

KONTAKT:

Fabian Ukleja

e-mail: Fabian.Ukleja@carrier.com

tel. +48 785 550 584

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.09.2021, 14:37
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ