Newsletter

RSA: elektryczne samochody Maxus już w Polsce

01.12.2021, 16:31aktualizacja: 01.12.2021, 16:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Business Wire/RSA
Fot. Business Wire/RSA

DRAMMEN, Norwegia--(BUSINESS WIRE)-- Na rynku samochodów elektrycznych rozpoczyna działalność nowy gracz - MAXUS, z bardzo ambitnymi planami. W ofercie ma elektryczne samochody dostawcze i klasy SUV.

Samochody MAXUSA korzystają z ogromnego doświadczenia chińskiego koncernu SAIC będącego partnerem największego na świecie producenta baterii do samochodów elektrycznych CATL (Contemporary Amperex Technology Ltd). Zapewnia to jakość i gwarantuje dostawę baterii w przyszłości. Importerem aut jest RSA - firma założona w 1936 roku z siedzibą w Drammen w Norwegii. Firma ma olbrzymie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i ponad 10-letnie z markami elektrycznymi.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20211201005752/pl/.

„Zainteresowanie samochodami elektrycznymi stale rośnie, ale auta dostawcze dostępne obecnie na rynku są drogie i mają ograniczony zasięg - mówi Yaroslav Gural, menager do spraw rozwoju MAXUS w Polsce. I dodaje: - A MAXUS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów”.

Yaroslav Gural pracuje dla RSA, a jednocześnie zajmuje się rozwojem strategii ogólnoeuropejskiej dla BYD, chińskiego przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, które jest numerem 1 w Chinach, a do 2018 roku było numerem jeden wśród producentów aut elektrycznych na świecie. W Polsce Yaroslav Gural odpowiedzialny będzie za rozwój marki MAXUS.

Na polskim rynku sprzedawane będą trzy modele MAXUSA.

Auto dostawcze e-Delver 3, które z dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” dostępne będzie w cenie korzystniejszej niż tradycyjny diesel. e-Deliver 3 może się pochwalić zasięgiem do 350 km na jednym ładowaniu. Objętość „paki”, w zależności od wersji, to nawet 6,3 m3, a ładowność wynosi ponad 1000 kg. To auto sprawdzi się w każdej firmie dostawczej, ale też w firmach rodzinnych, a nawet niewielkich usługowych działalnościach gospodarczych.

Kolejnym modelem w ofercie jest e-Deliver 9. Zasięg auta wynosi do 300 km na jednym ładowaniu. Jak wskazuje nazwa MAXUS, e-Deliver 9 zapewnia max ładowania i max zasięgu w każdym z modeli. Duże międzynarodowe koncerny dostawcze już zdecydowały, że diesle będą wymieniane na auta elektryczne. Dla nich MAXUS przygotował specjalne rozwiązania, dzięki którym e-Deliver 9 można dostosować do każdego biznesu, bo dostępny jest w 20 różnych wariantach.

MAXUS oferuje również auta osobowe: SUV Euniq 6 jest najlepszy w swojej klasie. Zapewnia max komfortu, max przestrzeni i max ładowności bagażnika. Jednym słowem max auta elektrycznego, jakie można dostać w tej cenie.

Auta MAXUS mają nie tylko duży zasięg, ale i bogate wyposażenie. Imponująca jest gwarancja - wynosi ona 5 lat na auto i 8 lat na baterię, z limitem przebiegu 160000 km. Klienci mogą być zatem pewni jakości.

„Rynek aut elektrycznych i jego rozwój w Europie śledzę już od siedmiu lat. Przewiduję, że dzięki rządowemu programowi >>Mój elektryk<< nastąpi szybki rozwój i kolejne marki będą zainteresowane sprzedażą aut elektrycznych w Polsce. Pomoże w tym również przygotowywany rozwój szybkiej sieci ładowania aut” - mówi Yaroslav Gural.

W najbliższych dniach MAXUS ogłosi cennik i zacznie przyjmować zamówienia. Co ważne, rozpocznie też natychmiastowe dostawy - ma tysiące aut w magazynie w Europie, gotowych do transportu do Polski.

Firma zaprasza wszystkich na stronę internetową maxuspolska.pl i do współpracy.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211201005752/pl/.

Source: RSA

KONTAKT:

Yaroslav Gural

Country Manager

RSA Polska

tel: +48 607 177 564

e-mail: Yaroslav.gural@rsapolska.pl

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.12.2021, 16:31
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ