Newsletter

Rusza cykl Eksperckich Rozmów PAP na temat skutecznej walki z praniem pieniędzy

02.12.2022, 12:49aktualizacja: 02.12.2022, 14:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jak skutecznie zwalczać przestępczość finansową - grafika
Jak skutecznie zwalczać przestępczość finansową - grafika
Jakie praktyki stosują banki, by przeciwdziałać przestępstwom finansowym, czy wdrażanie standardów ESG w instytucjach finansowych może wspierać walkę z korupcją oraz na ile te instytucje są i czują się odpowiedzialne za budowanie zaufania społecznego – to główne zagadnienia, które omówimy podczas cyklu rozmów z ekspertami ING Hubs Poland. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 6 grudnia o godz. 13.00.

Zasady i sposób działania w zakresie zapobiegania przestępstwom finansowym precyzuje ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Ustawa jest zgodna z unijną dyrektywą AML, której założeniem jest zwiększenie transparentności przepływów finansowych, a co za tym idzie również skuteczności funkcjonowania organów odpowiedzialnych za wykrywanie środków pochodzących z działalności przestępczej bądź służących działalności terrorystycznej.

Wśród instytucji ustawowo zobowiązanych do podejmowania działań uniemożliwiających pranie pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności, wykrywania takich przypadków i zgłaszania do odpowiednich organów są banki.

Z ekspertami ING Hubs Poland porozmawiamy m.in. o analizie danych, procesach, które wspierają bezpieczeństwo transakcji i obowiązkach zespołów wykwalifikowanych do walki z przestępstwami. Zapytamy o to, na czym polega i jak należy rozumieć przestępczość finansową oraz jaki ma ona związek z korupcją.

Eksperci wytłumaczą jaki związek ma zapobieganie przestępstwom finansowym z działaniami banku w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli działań na rzecz ochrony środowiska, społeczeństwa i związanych z ładem korporacyjnym (ESG).

W ramach cyklu odbędą się trzy spotkania:

  • 6 grudnia godz. 13.00 - „Rola instytucji finansowych w budowaniu zaufania społecznego” Rozmowa z Ivanem Perković, szefem zespołu KYC Operations, Customer Due Diligence w ING Hubs Poland
  • 7 grudnia godz. 11.00 – „Zasady bezpieczeństwa i analiza danych w bankach” Rozmowa z Danielem Mazurkiem, ekspertem ds. Compliance w ING Hubs Poland
  • 8 grudnia godz. 13.00 – „Jak wdrażanie standardów ESG może wspierać walkę z korupcją?” Rozmowa z Marcinem Zdrojowym, głównym ekspertem ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy, Globalny Monitoring Transakcji w ING Hubs Poland

Wszystkie rozmowy będą transmitowane na https://pap-mediaroom.plhttps://biznes.pap.plhttps://debata.infostrefa.tv.

Eksperci będą odpowiadać online na pytania zarejestrowanych uczestników, dlatego każdorazowo będziemy podawać link do rejestracji.

Partnerem merytorycznym cyklu jest ING Hubs Poland.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.12.2022, 12:49
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.