Newsletter

Ruszyły pierwsze nabory wniosków na projekty z Programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027

23.12.2022, 15:45aktualizacja: 23.12.2022, 15:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Logo Interreg
Logo Interreg
22 grudnia 2022 r. wystartowały pierwsze nabory wniosków o dofinansowanie z Programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027. Do rozdysponowania jest 52,1 mln euro, z czego 20 mln euro jest przeznaczone na modernizację dróg.

„W krótkim czasie od zatwierdzenia Programu Interreg Polska-Słowacja przez KE przechodzimy do fazy wdrożeniowej. Do rozdysponowania w bieżących naborach jest ponad 52 mln euro, w tym 20 mln euro na modernizację dróg. Czekamy na ambitne, ciekawe transgraniczne pomysły, które przyczynią się do dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego i wzmocnią integrację społeczności z obu stron granicy. Zapraszam do składania wniosków” – mówi minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Unijne dofinansowanie można uzyskać m.in. na: przystosowanie do zmian klimatu i ochronę przed klęskami żywiołowymi, ochronę przyrody i zachowanie bioróżnorodności oraz poprawę transgranicznej infrastruktury drogowej. Budżet na te projekty wynosi 32,7 mln euro środków unijnych. Wnioski można składać do 31 marca 2023 r.

Z kolei do 28 lutego 2023 r. można zgłaszać propozycje inicjatyw w ramach funduszy małych projektów w zakresie kultury i zrównoważonej turystyki oraz projektów rozwijających współpracę instytucji i mieszkańców. Budżet tych naborów wynosi 19,4 mln euro środków unijnych.

Ogłoszenia o naborach są dostępne TUTAJ.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.12.2022, 15:45
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ