Newsletter

Ryszard Wasiłek zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu PGE ds. operacyjnych

29.03.2023, 16:30aktualizacja: 29.03.2023, 16:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PGE/ Prezes Ryszard Wasiłek
PGE/ Prezes Ryszard Wasiłek
28 marca 2023 r. Ryszard Wasiłek, złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. operacyjnych z dniem 30 kwietnia 2023 r. W zarządzie największej spółki energetycznej w Polsce zasiadał od 2016 roku. W najbliższym czasie Rada Nadzorcza PGE podejmie działania zmierzające do zapewnienia odpowiedniego nadzoru nad obszarem, który nadzoruje prezes Ryszard Wasiłek.

„W imieniu swoim, całego zarządu PGE, a także wszystkich pracowników, dziękuję panu prezesowi Ryszardowi Wasiłkowi, za siedem lat oddanej pracy na rzecz PGE Polskiej Grupy Energetycznej” - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Ryszard Wasiłek zasiada w zarządzie PGE od marca 2016 - najpierw jako wiceprezes zarządu ds. rozwoju, a od lutego 2017 r. jako wiceprezes ds. operacyjnych. Do jego zadań należał nadzór nad realizacją wielkoskalowych projektów inwestycyjnych, takich jak: budowa nowoczesnych bloków węglowych w Opolu i Turowie oraz bloków gazowych w Dolnej Odrze, jak również mniejszych inwestycji w modernizację lokalnych elektrociepłowni w całej Polsce. Uczestniczył w repolonizacji aktywów ciepłowniczych EDF i utworzeniu PGE Energia Ciepła, przygotowaniu i realizacji strategii Grupy PGE i jej ścieżki transformacji w kierunku źródeł nisko- i zeroemisyjnych, jak również wydzieleniu aktywów węglowych do NABE.

Wcześniej, w latach 2003-2016 Ryszard Wasiłek pełnił funkcję prezesa w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Stargardzie. W latach 1994-2003 był zatrudniony w spółce KielArt Sp. z o.o. w Szczecinie jako dyrektor naczelny - prezes zarządu, a w latach 1990-1994 był zastępcą prezydenta Stargardu ds. polityki gospodarczej.

„Wczoraj podjąłem decyzję, że swoją misję w PGE Polskiej Grupie Energetycznej zakończę wraz z dniem 30 kwietnia 2023 roku. Rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych przekazałem prezesowi PGE panu Wojciechowi Dąbrowskiemu.

Od 2016 roku mam zaszczyt zasiadać w zarządzie PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Przez siedem lat aktywnie działałem na rzecz rozwoju Grupy PGE. Przygotowywałem i realizowałem strategie spółki i jej ścieżki transformacji w kierunku źródeł nisko i zeroemisyjnych. Dbałem o bezpieczeństwo produkcji i dystrybucji energii elektrycznej do klientów. Nadzorowałem duże projekty inwestycyjne w najnowocześniejsze węglowe bloki w Opolu i Turowie oraz gazowe w Dolnej Odrze, ale również mniejsze inwestycje w modernizację lokalnych elektrociepłowni w całej Polsce. Razem z zespołem naszych ekspertów brałem udział w repolonizacji aktywów ciepłowniczych EDF i utworzeniu PGE Energia Ciepła. Uczestniczyłem w wielu negocjacjach ze stroną społeczną, zawsze szanując głos pracowników. Wszystkie moje decyzje były motywowane dobrem spółki, branży energetycznej i Polski.

Dzisiaj mój ostatni wielki projekt w PGE - wydzielenie aktywów węglowych do NABE - dobiega końca, a Grupa PGE wchodzi na nową, dynamiczną ścieżkę rozwoju. Jestem dumny, że kończę moją karierę zawodową w największej spółce energetycznej w Polsce, która jest liderem zmian w sektorze, zmian do których mogłem się swoją pracą przyczynić” - napisał w oświadczeniu Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

KONTAKT:

Konrad Mróz

Biuro Prasowe Grupy PGE

tel.+48 785 999 946

e-mail: konrad.mroz@gkpge.pl 

e-mail: biuro.prasowe@gkpge.pl 

https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/kontakt-dla-mediow 

Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.03.2023, 16:30
Źródło informacji PGE Polska Grupa Energetyczna
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii