Newsletter

SERINUS ENERGY PLC (30/2022) Odwiert Moftinu Nord-1 w Rumunii oraz działalność Spółki w Tunezji - aktualizacja informacji

05.10.2022, 08:00aktualizacja: 05.10.2022, 08:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący z plikiem 30/2022

Podstawa prawna: Inne uregulowania

Wobec wymogu art. 62 ust. 8 ustawy o ofercie publicznej [...], zważywszy, że akcje SERINUS ENERGY plc ("Spółka") są notowane na rynku AIM w Wielkiej Brytanii, Kierownictwo Spółki zawiadamia, że poza Rzeczpospolitą Polską przekazywana jest informacja dotycząca odwiertu Moftinu Nord-1 i działalności operacyjnej Spółki w Tunezji. Spółka informuje o zakończeniu prac wiertniczych na odwiercie poszukiwawczym Moftinu Nord-1 w Rumunii oraz przekazuje aktualizację informacji o działalności prowadzonej w Tunezji.

MOFTINU NORD-1

Odwiert Moftinu Nord-1 (raport bieżący nr 29/2022) został wykonany na głębokość 1.000 metrów, z zadaniem dotarcia do czterech perspektywicznych stref występowania węglowodorów. Dane z rejestrów otworowych i odczyty parametrów gazu, na który natrafiono w takcie prac, dowodzą, że mimo oznak obecności gazu w tych strefach, wielkość złóż nie jest wystarczająco duża, aby uzasadnione było przeprowadzenie programu testów i uzbrojenie odwiertu. Prace wiertnicze zrealizowano całkowicie bezwypadkowo. Aktualnie Spółka zawiesza działania na Moftinu Nord-1. Koszt wykonania odwiertu Moftinu Nord-1 wyniósł 867.000 USD.

DZIAŁALNOŚĆ W TUNEZJI - AKTUALIZACJA

Mimo wcześniejszych trudności z zakontraktowaniem wieży wiertniczej, tunezyjska państwowa spółka La Compagnie Tunisienne de Forage ("CTF") zajmująca się wykonywaniem prac wiertniczych, potwierdziła dostępność swojej wieży wiertniczej CTF-04 w celu przeprowadzenia prac rekonstrukcyjnych i montażu pompy w ramach mechanicznej eksploatacji złoża w odwiercie W-1 na polu Sabria. Oczekuje się, że wieża zostanie dostarczona na teren odwiertu W-1 oraz rozpocznie prace w IV kwartale 2022 roku. Zakłada się, że prace rekonstrukcyjne i montaż pompy zostaną zrealizowane w 60 dni licząc od momentu instalacji wieży. Zamówiona przez Spółkę analiza techniczna ocenia, że szacowany średni poziom wstępnego wydobycia brutto z odwiertu W-1 to 796 baryłek ekwiwalentu ropy dziennie ("boe/d"), co przekłada się na produkcję netto przypadającą na udziały operacyjne Spółki w wysokości 358 boe/d.

Niezwłocznie po ukończeniu prac rekonstrukcyjnych i montażu pompy w odwiercie Sabria W-1, wieża CTF-04 zostanie przetransportowana na odwiert Sabria N-2 w celu przeprowadzenia prac rekonstrukcyjnych i jego przezbrojenia. Odwiert ten został wykonany w 1980 r., ale uległ uszkodzeniu podczas uzbrajania i - pomimo położenia w bliskim sąsiedztwie innych otworów eksploatacyjnych - uzyskanie w nim przepływu ropy na powierzchnię okazało się niemożliwe. W ramach prac rekonstrukcyjnych odwiert zostanie przezbrojony, co powinno potrwać 30 dni. Spółka szacuje, że średni poziom wstępnego wydobycia brutto z odwiertu N-2 wyniesie 385 boe/d, z produkcją netto przypadającą na udziały Spółki w wysokości 173 boe/d.

Po pracach na odwiercie N-2 Spółka planuje przeprowadzenie - co wymaga uzyskania zgody partnera - prac rekonstrukcyjnych i instalację pompy wgłębnej w odwiercie WIN-12bis na polu Sabria w 2023 roku. Obecnie z odwiertu WIN-12bis prowadzone jest wydobycie i jest to najbardziej zasobny odwiert eksploatacyjny na polu Sabria. Wykonana przez zewnętrzną firmę analiza techniczna szacuje średni poziom wstępnego wydobycia brutto z odwiertu WIN-12bis na 1.668 boe/d, z produkcją netto przypadającą na udziały Spółki w wysokości 750 boe/d.

OŚWIADCZENIE UPRAWNIONEGO EKSPERTA

Zgodnie z Regulaminem AIM dla Spółek informacje techniczne zawarte w niniejszym komunikacie zostały zweryfikowane i zaakceptowane przez pana Stuarta Morrisona, Dyrektora Operacyjnego Serinus Energy plc. Stuart Morrison jest uprawnionym ekspertem w rozumieniu Wytycznych London Stock Exchange dla Spółek Wydobywczych, Naftowych i Gazowych [ang. London Stock Exchange's Guidance Note for Mining and Oil and Gas Companies] i posiada kwalifikacje zawodowe i techniczne w zakresie prowadzenia działalności naftowej. Pan Morrison posiada tytuł Bachelor of Science [z wyróżnieniem I stopnia] w dziedzinie inżynierii chemicznej oraz tytuł Master of Engineering w dziedzinie inżynierii naftowej, oba uzyskane na Uniwersytecie Heriot-Watt w Edynburgu. Pan Morrison ma ponad 35-letnie doświadczenie operacyjne w przemyśle naftowym i gazowym, które zdobył piastując szereg stanowisk kierowniczych wyższego szczebla.

Załącznik do niniejszego raportu bieżącego stanowi treść oryginalnego komunikatu prasowego sporządzonego w języku angielskim, przekazywanego do publicznej wiadomości przez Spółkę w Wielkiej Brytanii oraz zamieszczanego na stronie internetowej Spółki pod adresem www.serinusenergy.com

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.10.2022, 08:00
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii