Newsletter

Serwis MojePPK - zaloguj się i sprawdź, ile zyskałeś!

24.01.2022, 01:00aktualizacja: 24.01.2022, 01:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PFR Portal PPK
PFR Portal PPK
Nie pamiętasz hasła do logowania do PPK? Nie wiesz, która instytucja finansowa prowadzi Twój rachunek? A może masz kilka rachunków PPK i dlatego nie sprawdzasz ich na bieżąco? Jeśli któreś z powyższych pytań dotyczy Ciebie, to mamy dobrą wiadomość – nowy serwis MojePPK pozwala szybko, łatwo, wygodnie i bezpiecznie sprawdzić stan wszystkich środków zgromadzonych na różnych rachunkach PPK.

Serwis funkcjonuje od początku stycznia i z dnia na dzień zyskuje na popularności. Łącznie już ponad 35000 osób zalogowało się na swoje rachunki PPK tym sposobem. Dotychczas najchętniej odwiedzali go mieszkańcy województwa mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego. Ok. 3% wejść na stronę pochodzi spoza granic naszego kraju - najczęściej z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Niderlandów.

„Uruchomienie serwisu MojePPK to nowa jakość w dostępie do informacji o środkach zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych. Nowy serwis ułatwia pracownikom bieżącą obserwację swoich oszczędności, a możliwość potwierdzenia konkretnych, wymiernych zysków stanowi dowód na słuszność decyzji o pozostaniu w PPK” - wyjaśnia Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK.  

Czym jest serwis MojePPK?

Serwis MojePPK to nowy portal dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych, który przedstawia informacje o wartości środków zgromadzonych przez nich w PPK. Po zalogowaniu (przez profil zaufany, e-dowód lub za pomocą konta w serwisie) uczestnik może sprawdzić stan oszczędności na wszystkich swoich rachunkach PPK, które może mieć w różnych instytucjach finansowych; zobaczyć wysokość wpłat, a także wygenerować raport z zestawieniem danych. Serwis jest ogólnodostępny, wielojęzyczny oraz dostosowany do wymagań osób słabowidzących.

Jak się zalogować?

Jesteś pracownikiem, uczestnikiem PPK, masz otwarty rachunek PPK (jeden lub więcej) i chcesz sprawdzić, ile zaoszczędziłeś w Pracowniczych Planach Kapitałowych? Nic prostszego! Wystarczy, że wejdziesz na stronę mojeppk.pl i klikniesz przycisk „zaloguj” w prawym górnym rogu. Na tym etapie możesz wybrać metodę logowania, np. e-dowód lub profil zaufany (a jeśli go nie masz, możesz go od razu założyć). Możesz również zalogować się, tworząc konto w serwisie MojePPK. Do rejestracji konta w serwisie potrzebne Ci będą dane Twoje oraz pracodawcy (NIP), nazwa instytucji finansowej oraz informacje o jednym z Twoich rachunków PPK (wybranym przez Ciebie).

PPK: zostałeś? Zyskałeś!

Jak wynika z najnowszych danych dot. PPK (aktualnych na początek stycznia 2022 r.), na rachunku uczestnika PPK zarabiającego 5300 zł brutto, oszczędzającego od grudnia 2019 r., w zależności od grupy funduszy znajduje się średnio od 2 578 zł do 3 470 zł więcej, niż on sam wpłacił do PPK. To oznacza dla uczestnika PPK od 97 proc. do 131 proc. zysku.

Dlaczego warto być w PPK? Bo to program długoterminowego oszczędzania na przyszłość, w którym do wpłat pracownika dokłada się także pracodawca i państwo. To dwa razy szybsze oszczędzanie! Dodatkowo zgromadzone środki są prywatne i dziedziczone, a pracownik sam decyduje o tym, czy chce być uczestnikiem PPK, jak wysoką składkę będzie odprowadzał (od 0,5 do 4% wynagrodzenia) oraz jak będą inwestowane jego środki. Dodatkowo do oszczędzania w PPK można powrócić w każdej chwili i w dowolnym momencie wypłacić swoje oszczędności - nawet przed 60. rokiem życia.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę serwisu MojePPK.

Źródło informacji: PFR Portal PPK

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.01.2022, 01:00
Źródło informacji PFR Portal PPK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ