Newsletter

Biznes i finanse

Shanghai Electric uruchamia turbinę Petrel Platform SEW11.0-208 o mocy 11 MW z napędem bezpośrednim

15.10.2021, 15:47aktualizacja: 15.10.2021, 15:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Shanghai Electric
PR Newswire/Shanghai Electric

SZANGHAJ, 15 października 2021 r. /PRNewswire/ -- Shanghai Electric („Shanghai Electric” lub „Spółka”) (601727.SS i 02727.HK) poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego najnowszego modelu morskiej turbiny wiatrowej, platformy Petrel SEW11.0-208. Odbyło się to na forum poświęconym „zerowej emisji dwutlenku węgla”, na które zaproszono liderów chińskiego przemysłu energetyki wiatrowej, aby zaprezentowali oni możliwości w kontekście zaangażowania Chin w redukcję emisji dwutlenku węgla. Kolejnym etapem na drodze do innowacji w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej jest flagowa turbina Shanghai Electric z napędem bezpośrednim, do której firma posiada pełną własność intelektualną, o mocy znamionowej 11 MW – największa tego typu w Azji – stanowiąca przełom w chińskiej innowacyjności w dziedzinie technologii morskiej energetyki wiatrowej.

SEW11.0-208 jest pierwszą morską turbiną wiatrową, która w pełni wykorzystuje możliwości opracowanej przez Shanghai Electric platformy Petrel, stworzonej, aby sprostać wysokim temperaturom, wilgotności i zasoleniu, jak również zmiennym i złożonym uwarunkowaniom morskim, takim jak trzęsienia ziemi i tajfuny. W kontekście chińskich celów związanych ze szczytowym poziomem emisji dwutlenku węgla i neutralnością węglową, SEW11.0-208 jest rozszerzeniem wysiłków spółki w kierunku uczynienia energii wiatrowej dominującym źródłem energii poprzez wprowadzenie na rynek niezwykle ekonomicznego produktu wiatrowego z napędem bezpośrednim, zdolnego do zapewnienia najwyższej sprawności wytwarzania energii i niskiego poziomu awaryjności zarówno na morzach typowych, jak i tajfunowych.

Dzięki zastosowaniu w pełni cyfrowego projektowania, produkcji i zarządzania O&M, SEW11.0-208 wykorzystuje najnowszy system sterowania LeapX, opracowany przez Shanghai Electric, w celu zmniejszenia obciążenia operacyjnego i poprawy stabilności pracy jednostki. Nowy gigant morski wykorzystuje 102-metrowe łopaty z włókna węglowego S102, które charakteryzują się ogromną wytrzymałością i doskonałymi osiągami dzięki wiodącej na świecie aerodynamicznej konstrukcji. Jako w pełni cyfrowa, inteligentna turbina wiatrowa, SEW11.0-208 jest również wyposażona w system Fengyun, również autorstwa Shanghai Electric, platformę zdalnego zarządzania opartą na chmurze, aby zwiększyć wydajność operacyjną i rentowność dla deweloperów.

„Będąc światowym liderem w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej, Shanghai Electric jest zaangażowana w pomoc Chinom w osiągnięciu szczytowego poziomu emisji dwutlenku węgla i neutralności węglowej poprzez wykorzystanie swojej szerokiej i sprawdzonej technologii w dziedzinie energii odnawialnej. Uruchomienie platformy Petrel jest ogromnym osiągnięciem spółki, które stanowi znaczący krok naprzód w naszej podróży w poszukiwaniu coraz lepszych i doskonalszych produktów i rozwiązań energetycznych, które poprowadzą świat w kierunku jeszcze bardziej ekologicznej przyszłości” – powiedział Jin Xiaolong, wiceprezes spółki.

Shanghai Electric, jako jeden z liderów innowacji w chińskim przemyśle energetyki wiatrowej, będzie nadal przewodzić rozwojowi technologii odnawialnych, wspierając cel neutralności węglowej Chin, wykorzystując w tym celu big data, cloud computing, Internet Rzeczy, sztuczną inteligencję i 5G, jednocześnie będąc pionierem innowacji technologicznych w celu stworzenia zaawansowanego systemu energetycznego o zerowej emisji dwutlenku węgla.

Shanghai Electric jest również na najlepszej pozycji do czerpania korzyści z inicjatywy Shantou Offshore Wind Power Industry Alliance w jego dążeniu do ustanowienia i konsolidacji łańcucha przemysłu morskiej energetyki wiatrowej dla miasta, tworząc nowy ekosystem przemysłu energetycznego poprzez synergię graczy branżowych. Bazując na sukcesie spółki, polegającym na zbudowaniu pierwszej fabryki o zerowej emisji dwutlenku węgla, firma będzie kontynuować badania nad nowymi technologiami i modelami biznesowymi, aby wesprzeć Chiny w zapoczątkowaniu ery zerowej emisji dwutlenku węgla.

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1660237/1.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1660236/2.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1629353/Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.10.2021, 15:47
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ