Newsletter

Skuteczna dystrybucja międzynarodowa z PAP

23.05.2022, 08:30aktualizacja: 23.05.2022, 08:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - grafika
PAP - grafika
Polska Agencja Prasowa kontynuuje współpracę z CISION, największą i najbardziej zaufaną platformą dystrybucji informacji międzynarodowych. Wielokanałowe dystrybucje umożliwiają skuteczne dotarcie z komunikatem prasowym do dziennikarzy i do mediów w ponad 170 krajach.

Informacje prasowe są tłumaczone na język angielski (lub inny, w zależności od regionu świata). Dzięki globalnej platformie teksty przesyłane są m.in. do redakcji światowych agencji prasowych (niemieckiej DPA, francuskiej AFP, amerykańskiej AP), do mediów branżowych i specjalistycznych oraz do baz gromadzących dane finansowe i korporacyjne (Bloomberg, Factivia, Lexis Nexis). Dodatkowo informacje publikowane są na platformie PR Newswire for Journalist, do której dostęp ma 130 tys. zweryfikowanych dziennikarzy i influencerów.

„Dystrybucja zagraniczna daje naszym partnerom i klientom możliwość dotarcia z komunikatami do mediów na całym świecie. Oferujemy kompleksową usługę medialną dla podmiotów, którym zależy na międzynarodowej promocji. Chcemy pozostać wiodącym dostawcą takich usług na polskim rynku. Współpraca z firmą CISION daje nam taką możliwość” - mówi Lidia Garbaczuk, dyrektor marketingu i sprzedaży usług PAP.

Proces dystrybucji informacji za granicę jest prosty. Klient wybiera kraj lub region świata oraz docelową branżę, do której chciałby dotrzeć ze swoim komunikatem. Następnie informacja jest sprawdzana pod kątem edytorskim. Po zrealizowaniu wielokanałowej dystrybucji generowany jest raport widoczności pokazujący zasięgi komunikatu z podziałem na geolokalizację oraz rodzaj mediów, które opublikowały informację, wraz z linkami do stron.

Jak informuje CISION, z komunikatów dostarczanych przez platformę - która jest najbardziej zaufanym źródłem informacji prasowych dla mediów w skali globalnej - korzysta 80 proc. dziennikarzy na całym świecie. Każdego dnia realizowana jest dystrybucja 1500 komunikatów prasowych do mediów międzynarodowych, a rocznie ta liczba wynosi ponad 500 tys.

PAP jest wyłącznym partnerem CISION w Polsce.

Źródło informacji: PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.05.2022, 08:30
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.