Newsletter

SOFAR PowerMaster: pionierska moc technologii rewolucjonizuje systemy magazynowania energii na skalę przemysłową

25.05.2023, 08:52aktualizacja: 25.05.2023, 08:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/SOFAR
PR Newswire/SOFAR

SZANGHAJ, 24 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- Firma SOFAR, czołowy międzynarodowy producent rozwiązań dla instalacji fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii na skalę przemysłową (ESS), zaprezentowała podczas targów SNEC 2023 najnowszą innowację w dziedzinie tych drugich – SOFAR PowerMaster, czyli prawdziwy przełom technologiczny.

PowerMaster to w pełni autorska technologia, które przebojem weszła do bogatej oferty uniwersalnych rozwiązań SOFAR. Tworzy ją 5 rewolucyjnych rozwiązań dla branży systemów ESS, które stanowią odpowiedź na najważniejsze wyzwania związane ze zwiększaniem wydajności energetycznej niższym kosztem, zapewniając ich bezpieczną pracę przez całą dobę.

Wiodący w branży hybrydowy układ chłodzenia

W innowacyjnym systemie łączącym chłodzenie powietrzem i wodą zastosowano inteligentny monitoring zmniejszający straty wydzielanego ciepła o ok. 30% i eliminujący kondensację w komorach baterii, co gwarantuje wydajne i stabilne chłodzenie. Ponadto system charakteryzuje się niższą różnicą temperatury baterii (≤2.5℃), utrzymując temperaturę ogniw w optymalnym zakresie i przedłużając ich żywotność o 14%.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

W systemie SOFAR PowerMaster priorytetowo potraktowano kwestie bezpieczeństwa, stosując w tym zakresie restrykcyjne normy 3+2, w tym potrójny system gaśniczy oraz konstrukcję odporną na emisje gazów palnych i eksplozję w celu eliminacji spalania uzupełniającego. Posiada on wbudowane zabezpieczenie, które skutecznie chroni ogniwa przed wysokim napięciem lub zwarciem, gwarantując stabilną pracę systemu przez całą dobę.

Elastyczne możliwości rozbudowy

Modułowa konstrukcja daje szerokie możliwości adaptacji i zwiększenia mocy jednej komory nawet do 3,93 MWh, stanowiąc idealne rozwiązanie z punktu widzenia elastyczności. Ponadto inteligentne zarządzanie z poziomu szafy zwiększa pojemność rozładowania o 7%. Trzypoziomowa topologia i maksymalna skuteczność przetwarzania na poziomie 99% ograniczają straty w systemie i gwarantują optymalną wydajność energetyczną.

Optymalizacja kosztów przy niższym zrównanym koszcie energii elektrycznej

Wysoki poziom zintegrowania konstrukcji i dopracowane systemy zarządzania przyczyniają się do większej wydajności energetycznej i niższego zrównanego kosztu energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych systemów magazynowania energii. Dzięki kompatybilności z ogniwami 320Ah początkowy koszt inwestycji zostaje zminimalizowany i uzyskana zostaje wyższa gęstość energii. SOFAR PowerMaster ma stanowić jedno z najbardziej racjonalnych rozwiązań w zakresie magazynowania energii na skalę przemysłową.

Inteligentne sterowanie

W celu usprawnienia zarządzania w SOFAR PowerMaster zastosowano automatyczną koordynację w czasie rzeczywistym, która gwarantuje pracę falownika na pełnej mocy. Ponadto inteligentne algorytmy sterowania pozwalają na elastyczne regulowanie mocy systemu.

Jak zauważył wiceprezes SOFAR Yu Feng, SOFAR PowerMaster ma zapoczątkować rewolucję technologiczną w branży systemów magazynowania energii na skalę przemysłową jako w pełni autorskie rozwiązanie stworzone w wyniku dekady prac badawczo-rozwojowych.

„Jako czołowy gracz na światowym rynku systemów ESS SOFAR cieszy się uznaniem klientów na całym świecie. Nawiązaliśmy ponadto współpracę z TÜV Rheinland, w ramach której ma powstać biała księga dla systemów magazynowania energii na skalę przemysłową. Jesteśmy podekscytowani tym przedsięwzięciem, ale jednocześnie skupiamy się na tworzeniu przełomów technologicznych z myślą o budowie bardziej zrównoważonego społeczeństwa dla nas wszystkich” – dodał.

SOFAR

SOFAR to czołowy międzynarodowy producent rozwiązań dla instalacji fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii, któremu zależy na roli lidera cyfrowych rozwiązań energetycznych. W obszernej ofercie produktów firmy SOFAR można znaleźć falowniki fotowoltaiczne, falowniki hybrydowe, akumulatorowe systemy magazynowania energii oraz inteligentne systemy zarządzania energią dla zastosowań domowych, handlowo-przemysłowych i przemysłowych. Wśród osiągnięć firmy SOFAR do 2021 r. wymienić można znalezienie się w pierwszej piątce dostawców falowników hybrydowych, zbudowanie międzynarodowej sieci badawczo-rozwojowej oraz utworzenie trzech centrów badawczo-rozwojowych i dwóch baz produkcyjnych. W 2022 r. roczna moc falowników SOFAR stosowanych w instalacjach fotowoltaicznych i systemach magazynowania energii wyniosła 10 GW, natomiast pojemność akumulatorów SOFAR wyniosła 1 GWh. Do 2022 r. SOFAR sprzedała falowniki o łącznej mocy 18GW klientom z przeszło 100 państw i regionów na całym świecie.

Więcej informacji na temat SOFAR można znaleźć na stronie: https://www.sofarsolar.com/.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2084098/SNEC______0_1200x628____2.jpg 

Źródło: SOFAR

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.05.2023, 08:52
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.