Newsletter

Biznes i finanse

SoftBank wyznacza Alexa Clavela na stanowisko dyrektora generalnego SoftBank Group International

22.06.2022, 14:02aktualizacja: 22.06.2022, 14:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Michel Combes ustąpi ze stanowiska po pięciu latach pracy dla SoftBank;
- Clavel obejmie stanowisko, mając za sobą wieloletnie, ogólnoświatowe doświadczenie w pracy dla SoftBank.

TOKYO--(BUSINESS WIRE)-- Grupa SoftBank Group Corp. („SoftBank”) ogłosiła dziś, że Alex Clavel, pełniący obecnie funkcję partnera zarządzającego w SoftBank Group International („SBGI”), obejmie stanowisko dyrektora generalnego SBGI z dniem 30 czerwca 2022 roku. Clavel zastąpi Michela Combesa, który zadecydował o odejściu z SoftBank, aby realizować inne cele.

Alex Clavel obejmie stanowisko, mając za sobą siedmioletnie doświadczenie w kierowaniu oddziałami SoftBank w Tokio, Dolinie Krzemowej i Nowym Jorku. Jako dyrektor generalny będzie nadzorował działalność i portfel inwestycyjny SBGI, w tym udziały m.in. w Boston Dynamics, SoFi, Fortress, T-Mobile i Arm. Wraz z funduszami SoftBank Vision Funds, SBGI odpowiada za całą działalność SoftBank Group Corp. poza Japonią, w tym w Europie, USA, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Masayoshi Son, dyrektor reprezentacyjny, dyrektor korporacyjny, prezes i dyrektor generalny SoftBank Group Corp., powiedział: „Bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w rozwoju korporacyjnym i inwestycjach, Alex od dawna jest zaufanym liderem SoftBanku w wielu miejscach na świecie. Jestem przekonany, że doświadczenie Alexa, w połączeniu z silnym zespołem SoftBanku, który wokół siebie zbudował, wesprze nas w realizacji naszej misji”.

Son dodał: „Chciałbym podziękować Michelowi za jego kluczowy wkład w rozwój SoftBanku w ciągu ostatnich pięciu lat. Odegrał on zasadniczą rolę w niektórych spośród naszych najważniejszych inwestycji i aktywów. Życzę mu wszystkiego najlepszego w realizacji dalszych planów. Cieszę się, że pozostanie częścią rodziny SoftBanku i nadal będzie nas reprezentował w zarządach różnych spółek portfelowych”.

Clavel powiedział: „Jestem zaszczycony zaufaniem, jakim Masa mnie obdarzył, powierzając mi kierowanie SBGI. Mam szczęście, że mogłem pracować z Michelem. Cieszę się, że mogę dalej budować na dotychczasowym sukcesie i ekscytuje mnie to, co nadchodzi”.

Combes powiedział: „Praca z Masą i utalentowanymi zespołami w całym SoftBanku była przyjemnością. Odchodzę z SoftBanku dumny z tego, że udało mi się osiągnąć to, co sobie założyłem, czyli przekształcić Sprint i przeprowadzić fuzję z T-Mobile, repozycjonować i wprowadzić na giełdę WeWork, a ostatnio zintegrować fundusze SoftBank Latin America z funduszem Vision oraz nadzorować strategiczne inwestycje SoftBanku we francuskie i europejskie spółki portfelowe. Cieszę się, że mogę przekazać pałeczkę Alexowi. Był moim partnerem przez ostatnie dwa lata i jestem przekonany, że ma odpowiednie predyspozycje, aby kierować zespołem i kontynuować nasz sukces w przyszłości”.

Alex Clavel ‒ informacje biograficzne

W ostatnim czasie Clavel był odpowiedzialny za zarządzanie kilkoma międzynarodowymi platformami inwestycyjnymi SoftBanku spoza Vision Funds, w tym T-Mobile, Deutsche Telecom, WeWork i OneWeb. Pełni on funkcję członka zarządu wielu firm i instytucji inwestycyjnych, w tym Arm China, Boston Dynamics, InMobi, SB Energy, Goggo i Levere Holdings Corp. Alex Clavel dołączył do SoftBank w Tokio w 2015 roku i pracował w oddziale SoftBank w Dolinie Krzemowej, zanim w 2018 roku przeniósł się do Nowego Jorku.

Przed dołączeniem do zespołu SoftBank Clavel przepracował 19 lat w bankowości inwestycyjnej Morgan Stanley, gdzie koncentrował się na fuzjach i przejęciach w sektorze technologii, mediów i telekomunikacji. Jest on absolwentem Uniwersytetu Princeton i włada językiem francuskim, japońskim i mandaryńskim.

SoftBank Group

Grupa SoftBank inwestuje w przełomowe technologie, których celem jest poprawa jakości życia ludzi na całym świecie. W skład Grupy SoftBank wchodzą: SoftBank Group Corp. (TOKYO: 9984), która jest inwestycyjnym holdingiem posiadającym udziały w firmach z branży telekomunikacyjnej, usług internetowych, sztucznej inteligencji, inteligentnej robotyki, IoT i czystej energii; fundusze SoftBank Vision Funds, które inwestują ponad 140 mld dolarów, aby pomóc przedsiębiorcom w przekształcaniu i kreowaniu nowych branż; fundusze SoftBank Latin America Funds o wartości 8 mld dolarów; oraz inwestycje w niedostatecznie reprezentowanych założycieli, w tym SB Opportunity Fund ‒ fundusz o wartości ponad 100 mln dolarów inwestujący w założycieli czarnoskórych, latynoskich i rdzennych Amerykanów, a także globalny program Emerge prowadzony przez SoftBank Investment Advisers. Więcej informacji na stronie: https://group.softbank/en.

Wersja źródłowa informacji na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220621006036/en/

Źródło: SoftBank Group Corp.

KONTAKT:

Japonia:

e-mail: sbpr@softbank.co.jp

tel. +81 3 6889 2300

-

Stany Zjednoczone:

FGS Global

Benjamin Spicehandler / Hannah Dunning

e-mail: SoftBank-SVC@sardverb.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.06.2022, 14:02
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ