Newsletter

Spółka Murapol S.A. zadebiutowała na Głównym Rynku GPW

15.12.2023, 17:08aktualizacja: 15.12.2023, 17:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/S. Leszczyński (1)
PAP/S. Leszczyński (1)
Spółka Murapol S.A. – firma działająca na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce – zadebiutowała w piątek na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to już 413 spółka notowana na tym rynku i dziesiąty debiut na GPW w tym roku. Od momentu otwarcia notowań akcje Murapol S.A. zyskały na wartości i wzrosły z 37,30 zł do 38,40 zł (wzrost o ponad 15 proc.).

To pierwszy debiut na GPW od grudnia 2021 r., który nie był poprzedzony notowaniami akcji na rynku NewConnect.

Prowadzący debiut Marek Dietl, prezes zarządu GPW, powiedział, że Murapol S.A. to ogólnopolski deweloper, działający na rynkach największych miast Polski.

„Jestem przekonany, że Murapol S.A. jest w stanie sprostać oczekiwaniu społecznemu i dostarczyć wyniki finansowe, które ucieszą inwestorów. Szczególnie ciepło myślę tutaj o nowych inwestorach” – powiedział prezes Dietl.

Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A., stwierdził, że droga na GPW była „długa i wyboista”. 

„Jest to historyczny moment. To nie tylko pierwszy debiut w Polsce od dwóch lat w sektorze real estate, ale również pierwszy w Europie od dwudziestu miesięcy. Inwestorów przekonała nasza wertykalna integracja, dywersyfikacja i największa liczba inwestycji w Polsce. Ale za tym sukcesem stoją: dobrzy ludzie, ciężka i mądra praca, i dobry czas” – powiedział prezes Iskra.

Podziękował także Real Estate Group of Ares Management Corporation i Griffin Capital Partners - od I kwartału 2020 r. większościowy pakiet akcji spółki jest własnością joint venture tych dwóch podmiotów.

Murapol S.A. działa na rynku deweloperskim od roku 2001, co czyni go jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów mieszkaniowych w kraju. Oferuje mieszkania w cieszącym się największym zainteresowaniem segmencie popularnym oraz popularnym premium.

Od początku działalności do 30 września 2023 roku Murapol S.A. zrealizował 81 wieloetapowych inwestycji, w ramach których powstało ponad 400 budynków z 27,2 tys. lokali. Dotychczas w zrealizowanych inwestycjach zamieszkało blisko 82 tys. osób.

Murapol S.A. działa w 19 miastach, w takich aglomeracjach jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź czy Trójmiasto, ale także w mniejszych miastach o dużym potencjale do prowadzenia działalności deweloperskiej jak Bydgoszcz, Toruń czy Wieliczka. 

Celem działania spółki jest zrównoważony rozwój oraz utrzymanie silnej pozycji w branży deweloperskiej w Polsce i na rynkach finansowych. Jej wizją jest tworzenie organizacji działającej w oparciu o powtarzalny i zoptymalizowany model biznesowy na rynku mieszkań przeznaczonych na sprzedaż oraz na potrzeby segmentu zajmującego się najmem instytucjonalnym. 

Na zakończenie wydarzenia prezes Murapol S.A., wraz z pozostałymi członkami zarządu spółki, otrzymali od prezesa Dietla dyplom GPW oraz statuetkę byka, który symbolizuje giełdową hossę. 

Prospekt emisyjny przewiduje 12.240.000 akcji oferowanych, w tym dla inwestorów indywidualnych – 855.000.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.12.2023, 17:08
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ