Newsletter

Biznes i finanse

Square, Inc. zmienia nazwę na Block

02.12.2021, 13:18aktualizacja: 02.12.2021, 13:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Zmiana ta pozwoli na wyodrębnienie stworzonej z podmiotu korporacyjnego marki Square na potrzeby działalności związanej ze sprzedażą.

SAN FRANCISCO--(BUSINESS WIRE)-- Spółka Square, Inc. (NYSE: SQ) poinformowała dziś, że zmienia nazwę na Block. Block będzie stanowić nazwę przedsiębiorstwa jako jednostki korporacyjnej. Nazwa Square stała się synonimem działalności spółki w zakresie sprzedaży, która zapewnia zintegrowany ekosystem rozwiązań handlowych, oprogramowania biznesowego i usług bankowych dla sprzedających, Posunięcie to umożliwi firmie sprzedaż pod marką Square, dla której pierwotnie została stworzona.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść: https://www.businesswire.com/news/home/20211201006139/en/

Zmiana nazwy na Block stanowi wyraz uznania dla rozwoju firmy. Od momentu rozpoczęcia działalności w 2009 roku, firma dołączyła Cash App, TIDAL i TBD54566975, jako przedsiębiorstwa, a zmiana nazwy stwarza przestrzeń do dalszego rozwoju. Block to nadrzędny ekosystem wielu spółek połączonych celem wzmocnienia ekonomicznego oraz wsparciu oferowanego wielu osobom - jednostkom, artystom, fanom, deweloperom i sprzedawcom.

„Stworzyliśmy markę Square na potrzeby naszej działalności związanej ze sprzedażą, co jest jej właściwym miejscem – powiedział Jack Dorsey, współzałożyciel i dyrektor generalny Block. - Block to nowa nazwa, jednak nasz cel, jakim jest wzmocnienie ekonomiczne, pozostaje niezmienny. Bez względu na to, jak się rozwijamy lub zmieniamy, nadal będziemy budować narzędzia, które mają za zadanie zwiększyć dostęp do gospodarki”.

Zmiana nazwy na Block zapewnia rozróżnienie pomiędzy podmiotem korporacyjnym a jego działami, czyli elementami składowymi. Nie przewiduje się żadnych zmian organizacyjnych, a Square, Cash App, TIDAL i TBD54566975 nadal będą zachowywać swoje marki. Fundamentalna część pracowników, w skład której wchodzą zespoły takie jak Doradcy, HR i Finanse, będzie nadal wspierać kierowanie ekosystemem na poziomie korporacyjnym. W wyniku zmiany nazwy, Square Crypto, niezależna inicjatywa firmy poświęcona rozwojowi Bitcoina, otrzyma nazwę Spiral.

Z nazwą tą wiąże się szereg znaczeń dla firmy – budowanie bloków, bloki w sąsiedztwie i ich działy miejscowe, społeczności spotykające się na imprezach ulicznych pełnych muzyki, blockchain, fragment kodu i przeszkody do pokonania.

W niniejszej informacji prasowej spółka Square, Inc. jest określana jako „Block”. Oczekuje się, że nazwa prawna „Square, Inc.” zostanie prawnie zmieniona na „Block, Inc.” w dniu lub około 10 grudnia 2021 roku, po spełnieniu wszystkich obowiązujących wymogów prawnych. Symbol NYSE „SQ” nie ulegnie w tym momencie zmianie. Wszelkie zmiany w przyszłości zostaną podane do publicznej wiadomości. Od obecnych akcjonariuszy nie są wymagane żadne działania. Akcje zwykłe klasy A Spółki będą nadal notowane na NYSE, a numer CUSIP nie ulegnie zmianie.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.block.xyz lub śledząc aktualności firmy na Twitterze @blocks i @blockIR. Informacje dla mediów można znaleźć na stronie www.block.xyz/mediakit. Strona internetowa relacji inwestorskich Block, jak również konta na Twitterze @blocks i @blockIR mają być wykorzystywane do ujawniania istotnych informacji niepublicznych oraz do wypełniania zobowiązań w zakresie ujawniania informacji zgodnie z Regulacją FD.

Block

Block (NYSE: SQ) to międzynarodowa firma technologiczna koncentrująca się na usługach finansowych. Grupa składa się z takich podmiotów, jak Square, Cash App, Spiral, TIDAL i TBD54566975 i tworzy narzędzia, dzięki którym coraz więcej osób ma dostęp do zasobów gospodarczych. Square wspomaga sprzedawców w prowadzeniu i rozwoju ich firm dzięki zintegrowanemu ekosystemowi rozwiązań handlowych, oprogramowaniu biznesowemu i usługom bankowym. Dzięki Cash App każdy może z łatwością wysyłać, wydawać lub inwestować swoje pieniądze w akcje lub Bitcoin. Spiral (dawniej Square Crypto) buduje i finansuje darmowe, oparte na otwartym kodzie źródłowym projekty Bitcoin. Artyści używają TIDAL jako wsparcie w osiągnięciu sukcesu, będąc przedsiębiorcami i jednocześnie pragnąc głębszej relacji z fanami. TBD54566975 rozwija otwartą platformę deweloperską, aby ułatwić dostęp do Bitcoin i innych technologii blockchain bez konieczności pośrednictwa instytucji.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211201006139/en/

Źródło: Block, Inc.

KONTAKT:

Kontakt dla mediów:

e-mail: press@block.xyz

-

Informacje dla inwestorów:

e-mail: ir@block.xyz

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.12.2021, 13:18
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ