Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W odniesieniu do Wezwania, Gi Group Holding oświadcza, co następuje:
Od momentu, gdy GGH przejęło większościową kontrolę nad spółką w 2020 r., podjęto istotne kroki w celu restrukturyzacji zadłużenia spółki wobec banków, obligatariuszy i polskich instytucji publicznych; ponadto GGH zapewniło spółce bieżące finansowanie, co umożliwiło jej terminową spłatę wymagalnych zobowiązań.
Wszystkie te działania, skoncentrowane na redukcji kosztów i uproszczeniu złożoności operacyjnej, nie są zgodne z dalszym notowaniem akcji spółki na GPW, które jest nieefektywne finansowo oraz stanowi utrudnienie operacyjne.
Cena akcji zaproponowana w Wezwaniu została ustalona w oparciu o wycenę przygotowaną przez renomowaną, niezależną firmę audytorską. Wycena wykazała wartość godziwą akcji na poziomie 1,31 PLN za akcję. Cena zaproponowana w Wezwaniu w wysokości 1,45 PLN za akcję jest zatem o ponad 10% wyższa od wartości godziwej według wyceny przygotowanej przez niezależną firmę audytorską, co potwierdza rynkowy charakter Wezwania.
- Obrót akcjami spółki na GPW charakteryzuje się wyjątkowo niską płynnością, co oznacza, że akcjonariusze mniejszościowi mogą mieć trudności ze znalezieniem nabywców na GPW dla każdej wielkości pakietu akcji spółki. W rezultacie nawet wyższa cena nie gwarantuje, że większe pakiety akcji zostaną sprzedane po tej cenie.
- To ryzyko spowodowane brakiem płynności nie występuje w przypadku sprzedaży akcji w ramach Wezwania, które umożliwia wszystkim akcjonariuszom mniejszościowym sprzedaż ich akcji po tej samej cenie, niezależnie od liczby posiadanych akcji lub kolejności złożenia oferty sprzedaży. Takie równe traktowanie wszystkich akcjonariuszy, niezależnie od wielkości posiadanych akcji lub pozycji w kolejce potencjalnych sprzedających, czyni Wezwanie szczególnie atrakcyjnym.
- Po wdrożeniu planu wycofania akcji spółki z obrotu, akcje spółki nie będą już notowane na GPW. Oznacza to, że inwestorzy będą mogli sprzedawać swoje akcje wyłącznie w transakcjach prywatnych, a nie za pośrednictwem GPW, jak miało to miejsce dotychczas.
- "Ogłoszenie Wezwania było podyktowane chęcią zapewnienia wszystkim inwestorom możliwości wyjścia z inwestycji w akcje spółki na warunkach rynkowych, w sposób uporządkowany i transparentny” - skomentował Stefano Colli-Lanzi, dyrektor generalny GGH. - Dążymy do równego traktowania wszystkich sprzedających akcjonariuszy, aby uniknąć ewentualnych negatywnych konsekwencji związanych z planowanym wycofaniem akcji spółki z obrotu na GPW".
Źródło informacji: Gi Group Holding
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.09.2024, 16:54 |
Źródło informacji | Gi Group Holding |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Agata Dziwisz-Moshe, kancelaria Kochański & Partners: podwójne opodatkowanie banków nie jest ani logiczne, ani zgodne z prawem PAP
„Tam, gdzie mamy do czynienia z uznaniem, że w wyniku stwierdzenia nieważności umowy kredytu frankowego nie ma przychodu, a mimo to bank musi zapłacić od niego podatek, jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca. Na gruncie przepisów prawa podatkowego taka konkluzja jest pewnego rodzaju wynaturzeniem” - ocenia Agata Dziwisz-Moshe, adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners, szef praktyki prawa podatkowego.- 20.01.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street uhonorowana nagrodami przez klientów i środowisko branżowe w kategoriach „Preferowany dostawca”, „Obsługa” oraz „Przywództwo”
Firma niezmiennie świadczy wiodące w branży wsparcie zewnętrzne w zakresie oprogramowania oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynku, koncentrując się na ułatwianiu sukcesu klientów w wymiarze strategicznym, operacyjnym i finansowym.- 20.01.2025, 12:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prezes zarządu Związku Banków Polskich: obserwujemy rekordową dynamikę liczby zawieranych ugód frankowych PAP
„Kierunek ugodowy jest przez nas absolutnie preferowany, o czym mówią też wszystkie organy i instytucje bezpieczeństwa czy nadzoru finansowego, ale również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Toczą się prace w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie dodatkowego uatrakcyjnienia tych ugód, by to one, a nie procesy sądowe, stały się podstawowym źródłem rozwiązania problemu” - mówi dr Tadeusz Białek, prezes zarządu Związku Banków Polskich.- 20.01.2025, 10:33
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom