Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W odniesieniu do Wezwania, Gi Group Holding oświadcza, co następuje:
Od momentu, gdy GGH przejęło większościową kontrolę nad spółką w 2020 r., podjęto istotne kroki w celu restrukturyzacji zadłużenia spółki wobec banków, obligatariuszy i polskich instytucji publicznych; ponadto GGH zapewniło spółce bieżące finansowanie, co umożliwiło jej terminową spłatę wymagalnych zobowiązań.
Wszystkie te działania, skoncentrowane na redukcji kosztów i uproszczeniu złożoności operacyjnej, nie są zgodne z dalszym notowaniem akcji spółki na GPW, które jest nieefektywne finansowo oraz stanowi utrudnienie operacyjne.
Cena akcji zaproponowana w Wezwaniu została ustalona w oparciu o wycenę przygotowaną przez renomowaną, niezależną firmę audytorską. Wycena wykazała wartość godziwą akcji na poziomie 1,31 PLN za akcję. Cena zaproponowana w Wezwaniu w wysokości 1,45 PLN za akcję jest zatem o ponad 10% wyższa od wartości godziwej według wyceny przygotowanej przez niezależną firmę audytorską, co potwierdza rynkowy charakter Wezwania.
- Obrót akcjami spółki na GPW charakteryzuje się wyjątkowo niską płynnością, co oznacza, że akcjonariusze mniejszościowi mogą mieć trudności ze znalezieniem nabywców na GPW dla każdej wielkości pakietu akcji spółki. W rezultacie nawet wyższa cena nie gwarantuje, że większe pakiety akcji zostaną sprzedane po tej cenie.
- To ryzyko spowodowane brakiem płynności nie występuje w przypadku sprzedaży akcji w ramach Wezwania, które umożliwia wszystkim akcjonariuszom mniejszościowym sprzedaż ich akcji po tej samej cenie, niezależnie od liczby posiadanych akcji lub kolejności złożenia oferty sprzedaży. Takie równe traktowanie wszystkich akcjonariuszy, niezależnie od wielkości posiadanych akcji lub pozycji w kolejce potencjalnych sprzedających, czyni Wezwanie szczególnie atrakcyjnym.
- Po wdrożeniu planu wycofania akcji spółki z obrotu, akcje spółki nie będą już notowane na GPW. Oznacza to, że inwestorzy będą mogli sprzedawać swoje akcje wyłącznie w transakcjach prywatnych, a nie za pośrednictwem GPW, jak miało to miejsce dotychczas.
- "Ogłoszenie Wezwania było podyktowane chęcią zapewnienia wszystkim inwestorom możliwości wyjścia z inwestycji w akcje spółki na warunkach rynkowych, w sposób uporządkowany i transparentny” - skomentował Stefano Colli-Lanzi, dyrektor generalny GGH. - Dążymy do równego traktowania wszystkich sprzedających akcjonariuszy, aby uniknąć ewentualnych negatywnych konsekwencji związanych z planowanym wycofaniem akcji spółki z obrotu na GPW".
Źródło informacji: Gi Group Holding
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.09.2024, 16:54 |
Źródło informacji | Gi Group Holding |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Firma 4MASS S.A. przechodzi na Główny Rynek warszawskiej GPW PAP
Firma z branży kosmetycznej i chemii gospodarczej 4MASS S.A. w najbliższą środę, 11 grudnia, przejdzie z parkietu NewConnect na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To siódmy tegoroczny debiutant, łącznie z firmami, które przenosiły się z NewConnect.- 10.12.2024, 19:54
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Wykorzystanie kartonów z tektury falistej do wysyłki leków
Wysyłka leków to proces wymagający szczególnej precyzji i dbałości, zarówno pod względem zachowania warunków higienicznych, jak i integralności farmaceutyków. Opakowania z tektury falistej, będące nie tylko wytrzymałe, ale i ekonomiczne, stają się w tym kontekście wyborem coraz większej liczby firm farmaceutycznych. Dlaczego kartony z tektury falistej są tak chętnie wybierane do transportu medykamentów? To pytanie prowadzi nas do odkrycia licznych korzyści, które te opakowania oferują - od zwiększonego bezpieczeństwa produktów, po ich ochronę przed zanieczyszczeniami. Jak kartony z tektury falistej wykorzystywane są w branży farmaceutycznej?- 10.12.2024, 11:37
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: grembox.pl
-
Image
Totalizator Sportowy przekazał od 2003 roku ponad 3,6 mld złotych na promocję i rozwój polskiej kultury PAP
Zamek Królewski w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Opera Wrocławska: to tylko niektóre z najważniejszych dla polskiej kultury i historii miejsc, których funkcjonowanie wspiera Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.- 10.12.2024, 11:09
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP MediaRoom