Newsletter

Stanowisko PZU ws. nieprawdziwych publikacji medialnych

17.01.2024, 09:18aktualizacja: 17.01.2024, 09:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W związku z nieprawdziwymi publikacjami medialnymi, które sugerują rzekome nieprawidłowości w działalności PZU SA i Fundacji PZU stwierdzone przez NIK oraz rzekome skierowanie zawiadomienia do prokuratury w odniesieniu do PZU, Spółka informuje:

- w PZU SA i Fundacji PZU NIK przeprowadziła kontrolę P/22/012 „Wybrane wydatki spółek z udziałem skarbu państwa i fundacji tworzonych przez te spółki oraz gospodarka finansowa i realizacja celów statutowych fundacji tworzonych przez te spółki”,

- w wystąpieniach pokontrolnych, które w listopadzie 2022 roku NIK skierowała do Spółki oraz Fundacji, w podsumowaniu zawarto następujący wniosek: w związku z niestwierdzeniem nieprawidłowości, Najwyższa Izba Kontroli nie formułuje uwag ani wniosków pokontrolnych.

Źródło informacji: PZU

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.01.2024, 09:18
Źródło informacji PZU
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ