Newsletter

Strefa zaawansowanych technologii Liaocheng: współpraca z inwestorami zagranicznymi w celu wsparcia rozwoju i uzupełnienia łańcucha przemysłowego wysokiej klasy sprzętu

15.05.2024, 16:17aktualizacja: 15.05.2024, 16:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

LIAOCHENG, Chiny, 15 maja 2024 r. /PRNewswire/ -- 6 maja Eddie, zastępca dyrektora Taixing Industry (Thailand) Co., Ltd., zabrał swój zespół na wizytę w strefie zaawansowanych technologii Liaocheng. W ramach spotkania poprowadzono pogłębione dyskusje na temat B+R i produkcji nowego inteligentnego sprzętu rolniczego oraz wstępnie wyrażono intencję współpracy. Oczekiwana roczna wartość produkcji w ramach inwestycji ma osiągnąć 300 milionów juanów. Jest to wyraz wyjątkowych osiągnięć strefy zaawansowanych technologii Liaocheng w zakresie optymalizacji otoczenia biznesowego i przyciągania zagranicznych inwestycji w ostatnich latach.

Skupiając się na dwóch głównych obiecujących branżach, tj. ekologicznym przemyśle chemicznym i produkcji wysokiej klasy sprzętu, oraz wspierając nową jakość zasobów produkcyjnych, strefa zaawansowanych technologii Liaocheng zajmuje się wprowadzaniem i inicjowaniem inwestycji. Strefa obejmuje nowo wybudowany i odnowiony park zajmujący powierzchnię niemal miliona metrów kwadratowych, który służy do realizacji inwestycji nisko nakładowych związanych z łańcuchem przemysłowym, dodatkowo ułatwiając nawiązywanie kontaktów po obu stronach łańcucha produkcji i zmieniając park przemysłowy w łańcuch przemysłowy.

W branży nowych materiałów chemicznych strefa zaawansowanych technologii Liaocheng nadaje priorytet nowym materiałom chemicznym, takim jak poliwęglany i chemikalia wysokowartościowe. Strefa dąży do rozszerzenia obu stron łańcuchów przemysłowych w celu stworzenia parków przemysłu chemicznego wartości rzędu 100 miliardów.

W sektorze produkcji wysokiej klasy sprzętu plany strefy zaawansowanych technologii Liaocheng obejmują budowę parku przemysłowego inteligentnego sprzętu obejmujące obszar ponad 1000 mu i przeznaczony na maszyny dla branży tekstylnej, części samochodowe i inteligentny sprzęt. Shandong Boyuan Precision Machinery Co., Ltd., spółka notowana na giełdzie, specjalizuje się w produkcji podstawowych części do pojazdów zasilanych nowymi źródłami energii. Firma dostarcza stojany i wirniki dla 85% chińskiego rynku pojazdów elektrycznych wysokiej klasy. Strefa jest również siedzibą liderów produkcji i przedsiębiorstw wytwarzających produkty wysokiej jakości. Należy do nich na przykład RIFA, największa baza badawczo-rozwojowa i produkcyjna krosien bezczółenkowych w regionie na północ od rzeki Jangcy.

Jeśli chodzi o branże rozwijające się i budowę, w ramach strefy zaawansowanych technologii Liaocheng utworzono kilka wydzielonych stref, na przykład Zhongkun Future City o powierzchni ponad 2500 mu. Zaplanowano również przeznaczenie 3000 mu gruntu na cele przemysłowe, badawcze i komercyjne, aby umożliwić realizację różnego rodzaju inwestycji.

Ponadto w strefie zaawansowanych technologii Liaocheng znajduje się największy park różany na północy Chin, dzielnica turystyki kulturowej „Ulica Różana”, w której zrealizowano inwestycję o wartości 350 milionów juanów oraz 1100 mieszkań dla powracających z zagranicy absolwentów najlepszych uczelni. 54% powierzchni w obszarze zabudowanym zajmują tereny zielone.

Źródło: Liaocheng High-tech Zone

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.05.2024, 16:17
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ