Newsletter

STS Holding 15. debiutem w tym roku na Głównym Rynku GPW

10.12.2021, 16:10aktualizacja: 13.12.2021, 10:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/S. Leszczyński (1)
PAP/S. Leszczyński (1)
Akcje największego legalnego bukmachera w Polsce zadebiutowały na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 10 grudnia 2021 roku o godzinie 9:00.

"Bardzo cieszymy się, że największa firma bukmacherska w Polsce jest od dzisiaj notowana na Głównym Rynku GPW. To już 15. debiut na tym rynku w 2021 roku" - powiedział obecny na giełdowym debiucie STS Holding Piotr Borowski, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

STS Holding posiada 46 proc. udziałów w sektorze legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Spółka działa również na rynkach międzynarodowych (posiada licencje w Wielkiej Brytanii oraz Estonii umożliwiające działalność na kilku rynkach). Sieć placówek STS obejmuje ponad 440 punktów w naszym kraju przyjmujących zakłady bukmacherskie. 

Znaczna część transakcji realizowanych przez STS odbywa się za pośrednictwem kanałów online. Spółka koncentruje się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii i obecności w sieci, kierując się strategią "mobile-first". Użytkownicy mają do dyspozycji aplikację na smartfony z systemami iOS oraz Android.

Cenę akcji STS Holding w momencie debiutu ustalono na 23 zł. Spółka zdecydowała się sprzedać ok. 30 proc. udziałów na rynku publicznym, a ich rozkład pomiędzy inwestorów polskich oraz zagranicznych jest wyrównany, o czym poinformował w rozmowie z PAP MediaRoom Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

"Ostatnie lata dały nam do zrozumienia, że chcemy się coraz bardziej profesjonalizować, budować swoją rozpoznawalność. Uznaliśmy, że taki brand jak nasz powinien być notowany na GPW. Giełda powinna mieć firmy, które budują polską gospodarkę. A przed nami jeszcze długa droga wzrostów" - dodał.

W latach 2018-2020 spółka zainwestowała ponad 53 mln zł w rozwój technologii. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła ofertę na rozgrywki e-sportowe. Rozwija również aktywnie własną telewizję (STS TV), która w ciągu miesiąca transmituje kilka tysięcy wydarzeń sportowych.

W planach dotyczących zagranicznej ekspansji STS Holding rozważa wystąpienie z wnioskiem o przyznanie licencji na rynek holenderski, która umożliwi jej organizację gier hazardowych w tym kraju. W 2020 roku grupa przejęła czeską spółkę technologiczną Betsys i ma w niej 74 proc. udziałów.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.12.2021, 16:10
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii