Newsletter

SYNTAGMA CAPITAL dokonuje przejęcia Aginode, działu Nexans SA (Euronext Paris: NEX) zajmującego się sieciami LAN/centrami danych („LAN/DC”) i technologiami telekomunikacyjnymi/światłowodowymi („FTTx”)

02.11.2023, 14:49aktualizacja: 02.11.2023, 14:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BRUKSELA--(BUSINESS WIRE)-- Syntagma Capital ogłosiła dzisiaj przejęcie firmy Aginode (https://www.aginode.net), znanej wcześniej pod nazwą Nexans Telecom & Data.

Firma ta, która przed kilkoma miesiącami zmieniła nazwę na Aginode, zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją inteligentnych rozwiązań z zakresu łączności bazujących na technologii przewodów światłowodowych i miedzianych przeznaczonych dla centrów danych, inteligentnych budynków oraz operatorów telekomunikacyjnych. W 2022 roku działalność firmy wygenerowała przychód w wysokości ok. 200 milionów euro w ponad 100 krajach dzięki ośmiu lokalizacjom przemysłowym we Francji, Belgii, Niemczech, Grecji, Maroku i Chinach. Firma zatrudnia ok. 680 pracowników na całym świecie.

„Syntagma z satysfakcją ogłasza, że dziś doszło do transakcji zakupu Aginode, drugiej spółki portfelowej w funduszu. Rynek fuzji i przejęć to nadal niełatwy obszar. Ten sukces dowodzi, że potrafimy zręcznie manewrować w niepewnych czasach oraz nadal dostarczać rozwiązania dywestycyjne gwarantujące szybkie i pewne działanie, a zarazem pozostajemy bardzo selektywni w zakresie alokacji kapitału” - wyjaśnia Sebastien Kiekert Le Moult, partner zarządzający w Syntagma.

„Uważamy potencjał Aginode za ekscytujący i chętnie połączymy siły z zarządem, by razem nadal firmie kurs prowadzący ją do bezprecedensowego sukcesu w przyszłości” - mówi Frank Coenen, partner Syntagma.

Członkami zespołu Syntagma zaangażowanego w transakcję byli Sebastien Kiekert Le Moult (partner zarządzający), Frank Coenen (partner), Benjamin Dahan (partner), João Pilecco (starszy wiceprezes), Ludovic Ruffenach (starszy partner) i Alicia Azéma (starszy analityk).

Syntagma korzystała z doradztwa firm Willkie Farr Gallagher (Hugo Nocerino, Ji-Soo Kim, Rudy Merlet, Faustine Viala, Charles Bodreau, Charles-Antoine Erignac, Jordan Pontal), PwC Transaction (Eric Douheret, Clément Meudec, François-Xavier Bornet, Edouard Bitton), PwC Tax and Legal (Anne-Valerie Attias-Assouline, Mathieu Norest, Morgane Croisier, Aurélie Cluzel-d’Andlau, Claire Pascal Oury), Roland Berger (Victor Marcais, Yaroslav Stetsenko) oraz ERM (Maryelle Ouvrard, ChinChin Lim).

O Syntagma Capital

Syntagma inwestuje w firmy, które dzięki praktycznej wiedzy operacyjnej mogą odnieść korzyści w postaci przyspieszenia wzrostu i zwiększenia efektywności wszystkich zaangażowanych stron. Są doświadczonymi operatorami, którzy pracują w firmach i zarządzają nimi w skali globalnej, wykorzystując swoje wewnętrzne zasoby do tworzenia skutecznych strategii i ich realizacji w celu pełnego wykorzystania potencjału i tworzenia trwałej wartości w dłuższej perspektywie. Syntagma inwestuje i prowadzi działalność w firmach z wielu branż, skupiając się w szczególności na rynkach materiałowym, chemicznym, przemysłowym i usług biznesowych; zajmuje się produkcją, dystrybucją, transportem i logistyką, wynajmem sprzętu, branżą metalurgiczną i nie tylko. Syntagma jako sygnatariusz UN PRI (Zasad Odpowiedzialnego Inwestowania ONZ) działa na rzecz przestrzegania we wszystkich swoich inwestycjach wymagających standardów ESG i ma siedzibę w Brukseli (Belgia). Więcej informacji na stronie: https://syntagmacapital.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231102841868/pl/

Źródło: Syntagma Capital

KONTAKT:

Marie Ciparisse

tel. +32 (0)2 315 70 12

e-mail: mciparisse@syntagmacapital.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.11.2023, 14:49
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ