Newsletter

Biznes i finanse

Szef T-Mobile Polska: zredukujemy roczną emisję CO2 w Polsce o 145 tys. ton

19.09.2022, 14:16aktualizacja: 19.09.2022, 14:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Dzięki przyjętej dwa lata temu radykalnej strategii w zakresie ochrony środowiska, sieć komórkowa T-Mobile zredukuje swoją emisję CO2 w Polsce o 145 tys. ton rocznie – powiedział Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.

„Specjalnie dla nas powstają w Polsce farmy słoneczne i wiatrowe, które niemal w pełni pokrywają nasze własne potrzeby w zakresie zasilania sieci T-Mobile w energię” – dodał Andreas Maierhofer, który był gościem Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Według niego, dyskusje toczone podczas Forum wskazują na zrozumienie między władzami lokalnymi, rządem oraz biznesem co do konieczności podejmowania działań m.in. w zakresie rozwoju cyfryzacji kraju.

„Naszym wspólnym celem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców Polski” – podkreślił szef T-Mobile w Polsce.

Zauważył jednocześnie, że realizowana przez firmę strategia ESG to nie tylko ochrona środowiska, ale też działania społeczne na rzecz osób w potrzebie, szczególnie istotne w obliczu kryzysu ukraińskiego

Andreas Maierhofer dodał, że posiadanie czytelnej strategii ESG staje się coraz ważniejsze dla biznesu, ponieważ to ze strony samych konsumentów coraz częściej pada pytanie: „co twoja firma robi w zakresie ESG?”.

Terminem „ESG” określane są – coraz częściej obecne w strategiach firm – działania w zakresie troski o środowisko naturalne (Environmental), odpowiedzialność społeczną (Social) i wewnętrzny ład korporacyjny (Corporate Governance).

Prezes T-Mobile Polska był jednym z uczestników XXXI edycji dorocznego Forum Ekonomicznego zorganizowanej w Karpaczu w dniach 6-8 września 2022 r.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 19.09.2022, 14:16
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.