Newsletter

Teleexpress Inwestycyjny - oszczędzanie z IKE i IKZE

22.04.2022, 12:55aktualizacja: 22.04.2022, 14:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Webcast - grafika (1)
Webcast - grafika (1)
W piątek, 29 kwietnia odbędzie się pierwszy odcinek z cyklu eksperckich rozmów na temat oszczędzania i inwestowania. Gościem Teleexpressu Inwestycyjnego będzie prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Małgorzata Rusewicz, która opowie m.in. w jaki sposób oszczędzać, dlaczego warto to robić i jakie korzyści daje IKE i IKZE.

Zmiany demograficzne w Polsce powodują, że z upływem czasu emerytury w relacji do płac będą maleć. To oznacza, że będziemy musieli liczyć się ze znaczącym obniżeniem standardu życia w momencie przejścia na emeryturę. Jak temu zapobiec i zapewnić sobie komfort finansowy? W jaki sposób oszczędzać, by mieć najlepsze efekty?

Jednym ze sposób na zwiększenie świadczeń emerytalnych jest oszczędzanie długoterminowe. Obecnie w Polsce w IKE i IKZE oszczędza 1,25 mln osób i ma tam zgromadzone 19,5 mld zł. Grono tych osób regularnie rośnie. W jaki sposób dołączyć do programu i jaki produkt wybrać dla siebie?

Jakie warunki trzeba spełnić, by wykorzystać wszystkie udogodnienia oferowane przez IKE i IKZE?

Na te wszystkie pytania podczas Teleexpressu Inwestycyjnego odpowie Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych oraz prezes zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi (platforma Zoom, sesja Q&A). Rejestracja na spotkanie: https://bit.ly/3L6rob9.

Transmisja live: https://biznes.pap.pl, https://infostrefa.tv, https://pap-mediaroom.pl

Partnerem merytorycznym spotkania jest Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych.

Teleexpress Inwestycyjny jest częścią projektu edukacyjnego Strefa Wiedzy Inwestycyjnej, w ramach którego organizowane są rozmowy i debaty dotyczące efektywnego oszczędzania, inwestowania, zarządzania finansami osobistymi, prowadzenia i rozwijania biznesów. Do udziału w spotkaniach zapraszamy praktyków biznesu, inwestorów, ekonomistów, ekspertów rynkowych w swoich dziedzinach, którzy w przystępny sposób będą opowiadać i tłumaczyć zagadnienia inwestycyjne.

Partnerem projektu Strefa Wiedzy Inwestycyjnej jest Klub Inwestorek Indywidualnych.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.04.2022, 12:55
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ