Newsletter

Thorium Space S.A. rozszerza współpracę z Sivers Semiconductors, wartą 2,9 mln USD – w celu rozwoju najnowszej generacji chipsetów komunikacji satelitarnej

05.02.2024, 10:51aktualizacja: 05.02.2024, 11:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Thorium Space
Thorium Space
Thorium Space S.A., lider w dziedzinie systemów komunikacji satelitarnej poinformował o rozszerzeniu umowy partnerskiej z Sivers Semiconductors. W ramach drugiej fazy kontraktu o wartości 2,9 mln USD, firmy skoncentrują się na wspólnym rozwoju i walidacji chipsetów zaprojektowanych w początkowej fazie współpracy. Thorium Space S.A. będzie jedynym podmiotem oferującym takie rozwiązania na rynku, stając się także współwłaścicielem IP wytworzonym podczas wspólnego przedsięwzięcia.

Ten strategiczny kamień milowy stanowi ostatni krok w kierunku przyszłej produkcji mikrofalowych układów scalonych Thorium Space S.A. na dużą skalę, będąc jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem partnerskiej współpracy między Sivers Semiconductors a polskim pionierem systemów komunikacji satelitarnej, Thorium Space S.A.

Nowy etap współpracy jest kluczowy dla dalszego rozwoju zaawansowanych projektów satelitarnych Thorium Space zarówno po stronie terminali naziemnych, a przede wszystkim w celu zapewnienia na rynku europejskim krytycznych układów dla najnowszej generacji satelitów telekomunikacyjnych LEO/MEO oraz GEO. Kontrakt stanowi integralną część przygotowań do planowanego wdrożenia kosmicznego, mającego na celu uruchomienie produkcji satelitów telekomunikacyjnych klasy 1 tony, wyposażonych w pełni cyfrowo sterowany systemy telekomunikacyjne pracujące w pasmach Ku i Ka.

„To strategiczne rozszerzenie współpracy z Sivers Semiconductors, to nie tylko znaczący krok technologiczny, ale także biznesowy. Nasza firma widzi w tej synergii potencjał do przyspieszenia rozwoju innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie komunikacji satelitarnej, co z kolei przyczyni się do wzmocnienia naszej pozycji na rynku. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie korzyści zarówno naszym klientom, jak i partnerom biznesowym, umacniając jednocześnie naszą rolę jako lidera branży” – informuje prezes Thorium Space S.A., Paweł Rymaszewski.

Thorium Space, umacniając swoją pozycję w sektorze komunikacji satelitarnej, kontynuuje pracę nad innowacyjnym polskim satelitą telekomunikacyjnym we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Projekt ten skupia się na opracowaniu najnowszej generacji satelitów telekomunikacyjnych na orbitę geostacjonarną (GEO), gdzie rozwiązania antenowe oraz układy scalone Thorium odgrywają kluczową rolę, a także idealnie dopełniają europejskie programy kosmiczne dotyczące bezpiecznej łączności satelitarnej – IRIS2 oraz Govsatcom.

„Rozszerzenie współpracy z Sivers Semiconductors to dla Thorium Space przełomowy moment. Widzimy potężny potencjał synergii technologicznej i biznesowej, który nie tylko przyspieszy rozwój nowoczesnych rozwiązań komunikacji satelitarnej, ale także wzmocni naszą pozycję jako lidera rynkowego. Udział w projekcie HummingSAT z Europejską Agencją Kosmiczną dodaje nam prestiżu oraz waliduje na świat nasz potencjał, a technologia wytworzona wspólnie z Sivers Semiconductors staje się kluczowym elementem naszych zaawansowanych technologii oraz produktów kosmicznych. Wspólnie planujemy przekraczać granice technologiczne, tworząc trwałe relacje biznesowe i dostarczając innowacyjne rozwiązania dla klientów i partnerów” – podsumowuje Ewa Poławska, Head of Communication Thorium Space S.A.Thorium Space S.A.

Firma z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej (Space Advanced Communication Company). Zajmuje się projektowaniem nowatorskich rozwiązań technologicznych w zakresie konstruowania pojazdów kosmicznych i inteligentnych anten macierzowych, mających zastosowanie w branży kosmicznej i sektorze obronności. Tworzy ją interdyscyplinarny zespół blisko 40 inżynierów technologii kosmicznych oraz specjalistów z dziedzin pokrewnych. Posiada biura we Wrocławiu i Warszawie.

Więcej na: www.thoriumspace.com 

KONTAKT:
Kontakt dla mediów:
Ewa Poławska
Head of Communication, Thorium Space S.A.
e-mail: ewa.polawska@thoriumspace.com 
tel. +48 789 254 610

Biuro prasowe Thorium Space S.A.:
Sylwia Kuligowska
Agencja SCOPE Public Relations
e-mail: s.kuligowska@scopepr.pl 
tel. +48 692 444 406

Źródło informacji: Thorium Space

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.02.2024, 10:51
Źródło informacji Thorium Space
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ