Newsletter

Thousand Cities Strategic Algorithms reaguje na postpandemiczne problemy gospodarcze, przedstawiając przełomowe rozwiązanie makroekonomiczne oparte na danych podczas zorganizowanego przez RBWC spotkania z udziałem przedstawicieli MFW/BŚ

21.10.2020, 15:15aktualizacja: 21.10.2020, 15:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Thousand Cities
PR Newswire/Thousand Cities

WASZYNGTON, 21 października 2020 r. /PRNewswire/ -- Organizacja Reinventing Bretton Woods Committee (RBWC) zorganizowała pierwsze z cyklu jesiennych spotkań z udziałem przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW)/Banku Światowego (BŚ) - „Ekonomia pandemii: Rola danych". Firma Thousand Cities Strategic Algorithms (TCSA) została zaproszona do udziału w panelu dyskusyjnym jako uznany ekspert w dziedzinie technologii suwerennego pieniądza.

W trwającym przez cały tydzień wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele zarządów globalnych banków centralnych, w tym dyrektor ds. statystyki w Banku Rozrachunków Międzynarodowych, a także zarządcy i przedstawiciele banków centralnych z Japonii, Kanady, Singapuru, Hiszpanii, Czech, Armenii, Afryki Południowej, Brazylii, Meksyku i Peru. Uczestnicy omówili rosnące znaczenie procesów decyzyjnych opartych o dane w rzeczywistości postpandemicznej i dzielili się pomysłami dotyczącymi budowy stabilności gospodarczej z wykorzystaniem innowacji finansowych i technologicznych.

W obliczu powszechnych wyzwań gospodarczych, z jakimi mierzą się ww. instytucje, Adkins Zheng, dyrektor ds. algorytmów w TCSA, przedstawił innowacyjne rozwiązanie oparte na teorii makroekonomicznej i technologii danych, ukierunkowane na ogólnoświatowe wyzwania gospodarcze.

W kontekście walki z chaosem i budowania globalnych ram gospodarczych na rzecz zrównoważonego i endogenicznego wzrostu zespół badaczy z TCSA dokonał dwóch przełomów w procesie tworzenia krajowego „mózgu danych ekonomicznych" na potrzeby decydentów z całego świata:

Po pierwsze, zespół TCSA opracował w pełni cyfrowe i algorytmiczne ramy makroekonomiczne umożliwiające synchronizację i integrację systemów danych ekonomicznych, podatkowych i monetarnych/finansowych. Uwzględniono w nich bieżące międzynarodowe standardy statystyczne, takie jak SNA (system rachunków narodowych), GFS (statystyka finansów rządowych) i MFSMCG (przewodnik po statystykach monetarnych i finansowych oraz wskazówki dotyczące ich zestawiania).

Po drugie, TCSA przełamała technologiczne „wąskie gardło" związanie z przeliczaniem ekstremalnych ilości granularnych zbiorów danych krajowych. Wiele państw proponowało już koncepcję „mózgu danych ekonomicznych", lecz nie było w stanie rozwiązać problemów niewystarczającej mocy przetwarzania i wysokich kosztów inwestycji. System danych TCSA to uproszczona struktura algorytmiczna, która stanowi podstawę dla wysoce wydajnej, logicznej i efektywnej kosztowo sieci danych nowej generacji.

Jak podają przedstawiciele firmy, Dział Spraw Globalnych TCSA ustanowił wielojęzyczne grupy zadaniowe (obejmujące języki: angielski, rosyjski, hiszpański i arabski) na potrzeby świadczenia przełomowych usług konsultingowych dla różnorodnych podmiotów gospodarczych.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1317082/aaa0298c3c3f29d69a21c26b619a02b.jpg

Źródło: Thousand Cities

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.10.2020, 15:15
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ