Newsletter

TRAKO 2023: PKP Cargo oferuje bardzo ciekawe możliwości kariery

22.09.2023, 16:12aktualizacja: 04.10.2023, 10:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
PKP Cargo zachęca młodych ludzi do rozwoju i realizacji ambicji zawodowych. Spółka oferuje staże, programy stypendialne, praktyki zawodowe, a dla najlepszych stabilne zatrudnienie, również za granicą. „Cargo to przyszłość” - mówi Dariusz Seliga, prezes zarządu PKP Cargo S.A.

Dzień Edukacji i Kariery TRAKO jest tradycyjnie zwieńczeniem największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Targów Kolejowych TRAKO. 22 września spółki Grupy PKP zorganizowały szereg spotkań oraz warsztatów, podczas których można zapoznać się z ofertami pracy, staży i praktyk.

„Branża przewozów towarowych, w której działa PKP Cargo, nie jest branżą stricte kolejową i nie ogranicza się tylko do naszego kraju. Jesteśmy praktycznie w całej Europie, wciąż się rozwijamy i chcemy, by młodzi ludzie rozwijali się wraz z nami. Oferujemy im bardzo ciekawe perspektywy kariery, również międzynarodowej” - podkreśla Dariusz Seliga.

Spółka PKP Cargo w Dniu Edukacji i Kariery TRAKO zaprezentowała program stypendialny „Najlepsi dla najlepszych” skierowany do uczniów przedostatnich i ostatnich klas szkół średnich o profilu technicznym. Uczniowie, którzy zgłosili się do uczestnictwa w programie, a także spełniają określone kryteria, otrzymają stypendia naukowe i gwarancję zatrudnienia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również warsztat z przedstawicielami zawodów związanych z pracą na kolei „Szybka droga do rozwoju z PKP Cargo”.

„Stawiamy na młodych, umożliwiając im rozpoczęcie swojej kariery zawodowej w branży kolejowych przewozów towarowych. Współpracujemy ze szkołami w całej Polsce, zapraszamy uczniów do realizowania praktyk zawodowych w zakładach PKP CARGO oraz oferujemy programy: stypendialny i stażowy. Stypendyści mają gwarancję zatrudnienia w naszej spółce” - mówi Dariusz Seliga, prezes PKP CARGO S.A.

Odbyło się także rozstrzygnięcie ogłoszonego w maju br. konkursu Grupy PKP „Maszynista - zawód z przyszłością”, którego celem jest propagowanie tego zawodu wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zadania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o program nauczania do zawodu technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz w oparciu o aktualną wiedzę ogólną dotyczącą taboru eksploatowanego w PKP Intercity S.A. oraz PKP Cargo S.A. Uczniowie, którzy poradzili sobie z nimi najlepiej, otrzymali nagrody. W konkursie PKP CARGO „Maszynista - zawód z przyszłością” zwycięzcą została drużyna z Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku. Drugie miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Małaszewiczach, a trzecie - ekipa reprezentująca Zespół Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach.

PKP Cargo S.A., uważana za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce, traktuje swoich pracowników jako strategiczną wartość organizacji. Dlatego oferuje im rozbudowany system szkoleń oraz podnoszenia kwalifikacji, w którym mogą zdobywać nowe i doskonalić już posiadane kompetencje. Spółka oferuje stabilne warunki pracy oraz przyjazną, opartą na szacunku i etyce atmosferę.

Dzień Edukacji i Kariery zakończył trwające w dniach 19-22 września 2023 r. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, w których uczestniczyło ponad 600 wystawców z 30 państw.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 22.09.2023, 16:12
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ