Newsletter

Transport publiczny w Wiedniu z ofertą 100 pojazdów elektrycznych w systemie carsharing

16.09.2022, 09:49aktualizacja: 16.09.2022, 09:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© Wiener Linien/ Robert Peres
© Wiener Linien/ Robert Peres
Jak pozbyć się samochodów z miasta? Wiedeń znalazł na to sposób. Miejskie przedsiębiorstwo transportu publicznego w austriackiej stolicy, Wiener Linien, rozszerza usługę car-sharingu do 100 pojazdów elektrycznych.

Fakt, że transport publiczny i samochody można rzeczywiście łączyć, potwierdza oferta wiedeńskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego Wiener Linien, które oprócz transportu metrem, autobusami i tramwajami oferuje wiedeńczykom usługi takie jak korzystanie z samochodu, czyli carsharing. Przedsiębiorstwo stale pracuje nad ulepszaniem usług i poszerzaniem swojej oferty. Jesienią 2020 r. liczba pojazdów do wspólnego korzystania wynosiła 28 samochodów elektrycznych, obecnie jeden z 50 pojazdów elektrycznych można wypożyczyć w różnych lokalizacjach w całym mieście, a w 2023 r. firma zamierza etapami poszerzać swoją ofertę o nowe lokalizacje i zwiększyć liczbę pojazdów elektrycznych w systemie carsharing do 100.

Istnieje możliwość wynajmu różnych kategorii pojazdów, od mniejszych do większych modeli, a od przyszłego roku także vanów. Pojazdy mogą być używane przy różnych okazjach, na przykład wycieczka po Wiedniu, czy zakupy. W razie potrzeby dostępny jest również bagażnik dachowy, łańcuchy śnieżne i bagażniki na narty lub rowery.

System carsharing wiedeńskiego przewoźnika publicznego znany jako „WienMobil Auto” od momentu uruchomienia w 2020 roku odniósł pełen sukces i jest bardzo popularny w stolicy Austrii. Tylko w ubiegłym roku przejechano wypożyczonymi pojazdami elektrycznymi ponad 250.000 kilometrów, a średni czas wynajmu to pięć godzin.

"W Wiedniu mamy więcej sprzedanych rocznych biletów komunikacji miejskiej niż zarejestrowanych samochodów. System carsharingu Wiener Linien to dodatkowy powód, dlaczego obywatele nie potrzebują samochodu osobowego. Gęsta sieć transportu publicznego z korzystnymi cenami w połączeniu z szeroką i przyjazną dla środowiska ofertą carsharingu umożliwia szybkie i bezpieczne dotarcie do dowolnego miejsca w Wiedniu", podkreśla Peter Hanke, członek zarządu miasta Wiednia odpowiedzialny za transport publiczny.

Źródło informacji: Eurocomm-PR

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.09.2022, 09:49
Źródło informacji Eurocomm-PR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ