Newsletter

Ubezpieczenia dla rolnika - wszystko, czego potrzebuje, znajdzie w nowym Pakiecie AGRO od Wienera

20.12.2023, 12:51aktualizacja: 20.12.2023, 16:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wiener (1)
Wiener (1)
Czego szukają rolnicy w dynamicznie zmieniających się czasach? Oprócz poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, zależy im na innowacyjnych rozwiązaniach, które pomagają efektywniej zarządzać gospodarstwem. Polacy doceniają krajowe produkty spożywcze. Niemal 60% uważa, że są one lepszej jakości niż te z zagranicy, wynika z badania firmy Wiener. Smaczne produkty to też zaawansowane technologie, które usprawniają pracę i gwarantują najwyższe standardy wytwarzania. Coraz częściej gospodarstwa rolne to dobrze prosperujące biznesy, które warto ubezpieczyć w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Produkt od polskiego rolnika = dobry produkt?

Z badania Wienera wynika, że dla 3 na 4 Polaków ważne jest, by produkt spożywczy, który kupuje, był polski. 61% Polaków wybierając produkt spożywczy (warzywa, owoce, nabiał) sprawdza w jakim kraju go wyprodukowano lub uprawiano. Co więcej, zdaniem niemal 60% polskie produkty spożywcze są lepszej jakości niż te z zagranicy.

„Badanie pokazuje, że codzienna praca polskich rolników jest doceniana przez rodaków. Jednocześnie jesteśmy świadkami cyfrowej i technologicznej rewolucji, która dzieje się w polskich gospodarstwach. Rolnicy inwestują w najnowsze rozwiązania, aby prowadzone przez nich gospodarstwa były nowoczesne, dochodowe i przyjazne środowisku. Gospodarstwo rolne to coraz częściej dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo i nowoczesna firma, z kosztownymi budynkami, maszynami czy instalacjami OZE. Dlatego przygotowaliśmy Pakiet AGRO w nowej odsłonie, który odpowiada na potrzeby nowoczesnych rolników i gwarantuje pełną ochronę” – tłumaczy Beata Raszkiewicz, ekspertka Wiener.

Nowy Pakiet AGRO to m.in. wariant All Risk w wielu klauzulach np. na ubezpieczenie budynku mieszkalnego i mienia oraz maszyn rolniczych. Możliwość ubezpieczenia instalacji OZE jako osobnego przedmiotu ubezpieczenia, a także darmowy Assistance Podstawowy do każdego ubezpieczenia. Znacznie rozszerzono też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Szeroka ochrona dla każdego rolnika

Decydując się na ubezpieczenie rolnicze, warto zwrócić uwagę na Pakiet AGRO, który zapewnia szeroką ochronę dla rolników i ich majątku. Zawiera on obowiązkowe OC, ubezpieczenie budynków rolniczych oraz dodatkową ochronę małych budynków i budowli, dobytku rolniczego i maszyn, ziemiopłodów, zwierząt gospodarskich, a także instalacji OZE. Ubezpieczenie można dopasować do potrzeb rodziny i prowadzonego gospodarstwa.

W podstawowym zakresie można znaleźć ochronę mienia od przepięć, dewastacji lub stłuczenia, bez konieczności ubezpieczenia tego mienia od innych zdarzeń losowych. W ramach jednej polisy można ubezpieczyć następstwa nieszczęśliwych wypadków u najbliższych osób, bez względu na ich wiek. W ramach Agrocasco można ubezpieczyć maszyny rolnicze bez potrącenia stopnia zużycia w przypadku maszyn do 10 lat. Wiener ubezpiecza maszyny rolnicze w wieku nawet do 30 lat. Pakiet oferuje też ubezpieczenie dobytku, zarówno rolnego (zwierzęta gospodarskie, ziemiopłody), jak i domowego (zwierzęta domowe, przedmioty codziennego użytku).

W Pakiecie AGRO rolnicy mogą też w ramach dobrowolnego ubezpieczenia zabezpieczyć swoje zdrowie. Wiener wypłaci świadczenie po nieszczęśliwym wypadku (np. zawale serca lub udarze mózgu) z tytułu: uszczerbku na zdrowiu, śmierci, pobytu w szpitalu, poniesionych kosztów leczenia. Zorganizuje i pokryje koszty świadczeń medycznych po nieszczęśliwym wypadku, eksperckiej opinii medycznej, czy leczenia chorób odzwierzęcych i wywołanych przez kleszcze.

Pakiet AGRO to wsparcie w wielu niespodziewanych sytuacjach w gospodarstwie. To szeroka ochrona, która daje kompleksowe zabezpieczenie dobytku, maszyn rolniczych, co więcej, zawiera także polisę OC i assistance, opowiadając na potrzeby współczesnych rolników. Za zarządzanie i koordynację procesem assistance odpowiedzialna jest firma Global Assistance Polska.

Źródło informacji: Wiener

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.12.2023, 12:51
Źródło informacji Wiener
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ