Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Debiut wrocławskiej spółki SpyroSoft to drugie wydarzenie tego typu na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2022 roku. Firma działająca w branży IT powstała w 2016 roku jako spółka akcyjna, zajmująca się przede wszystkim tworzeniem oprogramowania dla klientów w Polsce i za granicą.
„Jesteśmy polską, międzynarodową firmą technologiczną. Zajmujemy się produkcją oprogramowania na zamówienie dla branż, które prężnie się rozwijają, czyli automotive, finanse, informacje geoprzestrzenne, jak również przemysł 4.0. Posiadamy unikalną wiedzę, jeżeli chodzi o wdrażanie rozwiązań w tych dziedzinach” – wyjaśnia Konrad Weiske, prezes zarządu SpyroSoft S.A.
SpyroSoft tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzi SpyroSoft S.A. jako podmiot dominujący oraz siedem podmiotów podlegających konsolidacji, działających pod nazwą: Spyrosoft Solutions S.A., GOD Nearshore SE Europejska Spółka Akcyjna, Spyrosoft Ltd, Unravel S.A., Spyrosoft Solutions d.o.o., Spyrosoft Solutions GmbH, Spyrosoft Synergy S.A., a także pozostałe jednostki nieobjęte konsolidacją. Głównymi rynkami zbytu usług Grupy są kraje z regionu DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria), a także USA i Wielka Brytania.
Spółka posiada swoje oddziały w różnych częściach świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Chorwacji.
„Niedawno otworzyliśmy nowe oddziały w Argentynie, w Indiach i w Rumunii. Coraz większa część naszego wzrostu będzie się opierała na rynkach zagranicznych” – dodaje Konrad Weiske.
SpyroSoft S.A. zadebiutowała dwa lata temu na rynku NewConnect i odniosła spektakularny sukces.
„Firma w krótkim czasie rozwinęła się i zwiększyła znacznie swoje przychody, co znalazło odzwierciedlenie w kursie akcji tej spółki na giełdzie, który wzrósł o ponad 220 proc. w ciągu dwóch lat. Inwestorzy mogą być zadowoleni. My także jesteśmy zadowoleni, że firmy o dużej dynamice wzrostu z nowoczesnych branż znajdują finansowanie na rynku kapitałowym i wchodzą na Giełdę Papierów Wartościowych” – podkreśla Piotr Borowski, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., odpowiedzialny za Pion Operacji i Regulacji GPW.
Obecność na rynku NewConnect stanowi dla wielu spółek pierwszy kontakt z giełdą i jest ważnym krokiem dla tych, które później chciałyby znaleźć się na Głównym Rynku GPW. Zwiększa także wiarygodność spółki i ułatwia pozyskiwanie nowych klientów.
„SpyroSoft jest dobrym przykładem spółki, która podjęła to ryzyko i jest beneficjentem swojej obecności na giełdzie. Obecność na rynku kapitałowym, a w szczególności na głównym parkiecie GPW, powoduje wzrost wiarygodności spółki dla partnerów biznesowych i dla banków. Dzięki temu spółka może taniej pozyskiwać kapitał na rozwój, a także motywować pracowników przy użyciu programów opcji na akcje. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala na zdobywanie oraz utrzymywanie talentów w długim czasie” – tłumaczy Piotr Borowski.
Branża IT jest szeroko reprezentowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
„Na rynku NewConnect mamy notowanych 40 spółek z branży IT. Na Głównym Rynku jest ich ponad 30, a ich kapitalizacja wynosi prawie 19 mld złotych” – wylicza Piotr Borowski.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.03.2022, 16:16 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Ponad 2 miliardy finansowania dla polskich przedsiębiorców w ramach programu InvestEU
• PKO Leasing i Europejski Fundusz Inwestycyjny ogłosili nową współpracę, dzięki której największa firma leasingowa w Polsce zwiększy dostęp do finansowania inwestycji dla MŚP, również dla startupów oraz inwestycji z obszaru OZE.
• W ramach umowy PKO Leasing udostępni polskim przedsiębiorcom ponad 2 miliardy zł finansowania w formie leasingu i pożyczek.
• Realizacja programu przewidziana jest na lata 2024-2025.- 11.12.2023, 16:01
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PKO Leasing
-
Image
Jakich prezentów na święta nie lubią dostawać Polacy?
Święta Bożego Narodzenia – to właśnie na tę okazję Polacy najczęściej szukają oryginalnych prezentów. Pięknie zapakowane potrafią rozpalić wyobraźnię. W praktyce jednak chęć uszczęśliwienia kogoś nie zawsze idzie w parze z radością obdarowywanego. Badania pokazują, że blisko 76 proc. z nas udaje, że prezent nam się podoba. W gorączce świątecznych zakupów łatwo o pomyłkę. Jak jej uniknąć? Czego nie kupować? Aż w końcu – jaki pomysł na prezent może być naprawdę trafiony?- 11.12.2023, 13:52
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Mennica Polska
-
Image
Idea Rozwoju Twojego Biznesu: w „zielonej przyszłości” przedkładamy użytkowanie nad jednorazową sprzedaż PAP
Koncept ekoprojektu oraz zobowiązania firm w obszarze zrównoważonego rozwoju były tematem wideokonferencji „Wyzwania przedsiębiorstw związane z wymogami gospodarki o obiegu zamkniętym”, zorganizowanej w ramach cyklu #IdeaRozwojuBiznesu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT).- 11.12.2023, 12:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom