Newsletter

UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2023 toruje 700 wyselekcjonowanym mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom indonezyjskim drogę do światowego sukcesu

29.11.2023, 08:55aktualizacja: 29.11.2023, 08:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Bank Rakyat Indonesia
PR Newswire/Bank Rakyat Indonesia

DŻAKARTA, Indonezja, 28 listopada 2023 r. /PRNewswire/ -- PT Bank Rakyat Indonesia (BRI) Persero Tbk. (IDX: BBRI) powraca z UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2023, które odbędzie się w dniach 7-10 grudnia 3023 r. w Centrum Spotkań w stolicy Indonezji Dżakarcie, podczas którego zaprezentuje się 700 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

„UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2023 to okazja do uhonorowania niezłomności przedsiębiorców indonezyjskich oraz platforma, na której 700 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, z czego 75% to nowi uczestnicy, zaprezentuje swoje produkty na arenie międzynarodowej” – powiedział Sunarso, prezes i dyrektor BRI.

W tegorocznych targach udział weźmie 700 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw wybranych spośród 3132 indonezyjskich firm, które złożyły aplikację, pogrupowanych w pięć kategorii: wystrój wnętrz i rękodzieło wnętrzarskie, żywność i napoje, akcesoria i produkty upiększające, moda i tekstylia oraz opieka zdrowotna i dobrostan. Uczestników wybrano w oparciu o takie kryteria jak zamysł, innowacyjność produktu, wpływ na społeczeństwo i środowisko, zdolności eksportowe, a także osiągnięcia i renoma.

„Zdobyliśmy wiedzę i cenne wskazówki, jak nawiązać współpracę z nabywcami z całego świata i utorować sobie drogę do zbudowania trwałych relacji z klientami” – powiedział Ajeng Respati Hapsari, współzałożyciel Havilla Tea.

Targi rozpoczną się sesjami wirtualnymi służącymi łączeniu nabywców z wybranymi zakwalifikowanymi do udziału mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które odbędą się w dniach 27-29 listopada. Nabywcy zainteresowani udziałem mogą zarejestrować się na stronie www.brilianpreneur.com.

Podczas ubiegłorocznych targów UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR, które przyciągnęły 43 nabywców z 19 krajów, zawarto transakcje o wartości 76,7 miliona USD, co zdecydowanie należy uznać za sukces.

Oprócz łączenia partnerów handlowych i prezentacji produktów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, podczas targów organizowane są również inne wydarzenia, m.in.: jarmarki stacjonarne i internetowe, gala przyznawania nagród mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, konsultacje z przedstawicielami ministerstwa handlu i spraw wewnętrznych, występy artystyczne, instalacje artystyczne, sesje zakupowe na platformach e-handlu w czasie rzeczywistym oraz warsztaty w laboratorium kreatywnym prowadzone przez ekspertów branżowych.

BRI organizuje targi we współpracy z ministerstwem ds. spółdzielczości oraz małymi i średnimi przedsiębiorstwami (Kemenkop UKM), a także czołowymi partnerami e-handlu – Shopee, Tokopedia, Blibli, Zalora i PadiUMKM. Po wprowadzeniu oferty mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w dniach 1-31 grudnia 2023 r. BRI uruchomi wielką promocyjną wyprzedaż.

BRI, wspierane przez Specialty Coffee Association for the International Championship Coffee, przeprowadzi również trzy konkursy: Mistrzostwa Indonezji Baristów, Puchar Indonezji w Browarnictwie oraz Mistrzostwa Indonezji o Puchar Testera.

Dzięki targom łączeniu partnerów handlowych i innym inicjatywom, UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR od 2019 r. z powodzeniem wprowadza krajowe mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa na rynek światowy. Jest to zgodne z misją BRI polegającą na wspieraniu krajowego wzrostu gospodarczego poprzez organizację różnorodnych działań, w tym związanych z promowaniem lokalnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

„UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR to strategiczna inicjatywa BRI, której celem jest promowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw indonezyjskich na świecie, doskonalenie jakości lokalnych produktów, a przez to zwiększanie konkurencyjności na arenie międzynarodowej” – powiedział Sunarso.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2286782/FA_LED.jpg

Źródło: Bank Rakyat Indonesia

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.11.2023, 08:55
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii