Newsletter

„Understanding the Polish Capital Market”- prezes GPW o historii sukcesu polskiego rynku kapitałowego

01.08.2023, 09:14aktualizacja: 01.08.2023, 09:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/ Kadr z filmu
PAP/ Kadr z filmu
Książka „Understanding the Polish Capital Market” opowiada o bezprecedensowym rozwoju i odporności polskiego rynku kapitałowego oraz sukcesie trzech dekad funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Monografia, której współautorem jest dr Marek Dietl, prezes zarządu GPW, została wydana w języku angielskim i ukazała się nakładem prestiżowego brytyjskiego wydawnictwa Routledge.

„Jest często niezrozumiałe, że akurat w Polsce mamy rynek kapitałowy, który spośród wszystkich 13 krajów na wschodzie Unii Europejskiej odpowiada za ponad połowę obrotów oraz jest dwukrotnie większy od rynku wiedeńskiego, a ośmiokrotnie od praskiego czy budapesztańskiego. Naszą książkę adresujemy szczególnie do inwestorów międzynarodowych, którzy mają w pamięci zainteresowanie Polską i naszym regionem z początku lat 90., a nie dostrzegli, jak dużo się zmieniło przez te ostatnie 30 lat ” - mówi Marek Dietl w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 01.08.2023, 09:14
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ