Newsletter

Biznes i finanse

Unum w gronie najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata

26.02.2021, 16:30aktualizacja: 26.02.2021, 16:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

CHATTANOOGA, Tennessee, 26 lutego 2021 r. /PRNewswire/ -- Dostawca świadczeń pracowniczych, spółka Unum (NYSE: UNM) została ogłoszona jednym z Najbardziej Etycznych Przedsiębiorstw Świata za swoje „niezachwiane zaangażowanie w uczciwość biznesową”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Instytut Ethisphere®, organizację non-profit, która definiuje i mierzy standardy etyczne przedsiębiorstw.

Unum znalazła się wśród 135 firm, które dołączyły do listy, obejmującej 22 kraje i 47 branż.

„Uczciwość i zaufanie leżą u podstaw wszystkich naszych działań podejmowanych w celu wspierania naszych klientów i pracowników – powiedział Rick McKenney, prezes i dyrektor generalny Unum. - Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani przez Ethisphere za jedno z najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata. Codzienne podejmowanie właściwych działań to sposób, w jaki pomagamy środowisku pracy rozwijać się we wszystkich najważniejszych momentach cyklu życia”.

Przy tworzeniu listy Ethisphere wzięła pod uwagę kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa, praktyki środowiskowe i społeczne, działania w zakresie etyki i zgodności z przepisami, zarządzanie, różnorodność oraz inicjatywy wspierające silny łańcuch wartości. W tym roku proces oceny obejmował również sposób, w jaki wnioskodawcy dostosowali się i zareagowali na globalną pandemię, czynniki środowiskowe, społeczne i związane z zarządzaniem, bezpieczeństwo, równość, włączenie i sprawiedliwość społeczną.

Chcąc osiągnąć ten najwyższy standard, Unum bierze udział w Korporacyjnym Tygodniu Zgodności i Etyki; wdrożyła Kodeks Postępowania i poufną Infolinię ds. Etyki i Zgłaszania Nieprawidłowości; zaawansowany Program Zapobiegania Utraty Danych oraz Fundusz Sprawiedliwości Społecznej wspierający organizacje społeczne w walce z rasizmem i niesprawiedliwością.

Więcej informacji na temat programów odpowiedzialności korporacyjnej Unum można znaleźć na stronie: www.unum.com/about/responsibility

Pełna lista najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata 2021 znajduje się na stronie: https://worldsmostethicalcompanies.com/honorees.

UNUM GROUP

Unum Group (www.unum.com) oferuje bogaty portfel pracowniczych świadczeń i usług ochrony finansowej oraz jest czołowym ogólnoświatowym dostawcą usług gwarantujących zabezpieczenie dochodów na wypadek niepełnosprawności. Za pośrednictwem spółek Unum w USA, Wielkiej Brytanii i w Polsce oraz Colonial Life przedsiębiorstwo oferuje świadczenia rentowe, ubezpieczenia na życie, wypadkowe, chorobowe, plany finansowania leczenia stomatologicznego i okulistycznego zapewniające ochronę milionom pracowników i ich rodzinom. Unum oferuje również usługi w zakresie świadczeń urlopowych i świadczeń związanych z niezdolnością do pracy zabezpieczające pracownika i pracodawcę w okresie niezdolności pracownika do pracy oraz zapobiegające pozbawieniu dochodów pracowników, którzy samodzielnie opłacają składki ubezpieczeniowe, w celu umożliwienia im pokrycia kosztów leczenia. W roku 2019 Unum odnotowała dochody w kwocie 12 miliardów USD oraz wypłaciła świadczenia o wartości 7,5 miliarda USD.

Aby uzyskać więcej informacji, dołącz do nas na Facebooku, Twitterze i LinkedIn.

ETHISPHERE INSTITUTE

Instytut Ethisphere® jest światowym liderem w definiowaniu i rozwijaniu standardów etycznych praktyk biznesowych, które kształtują charakter firmy, zaufanie rynku i sukces biznesowy. Ethisphere dysponuje bogatym doświadczeniem w zakresie mierzenia i definiowania podstawowych standardów etycznych, wykorzystując dane, które pomagają firmom wzmacniać charakter korporacyjny oraz mierzyć i doskonalić ich kulturę. Ethisphere docenia najważniejsze osiągnięcia poprzez swój program wyróżniania najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata, a także zrzesza ekspertów branżowych w ramach Stowarzyszenia Przywództwa Etyki Biznesu (ang. Business Ethics Leadership Alliance - BELA). Więcej informacji na temat Ethisphere można znaleźć na stronie: https://ethisphere.com. 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1142596/Unum_Group_Logo.jpg

Źródło: Unum Group

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.02.2021, 16:30
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ