Newsletter

Velo Labs, TEMPO Payments i Bitazza otwierają warty 17 mld USD korytarz przelewów pomiędzy Europą a Tajlandią dzięki blockchainowi Stellar

11.08.2021, 14:12aktualizacja: 11.08.2021, 14:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Velo Labs
PR Newswire/Velo Labs

SAN FRANCISCO, PARYŻ i BANGKOK, 11 sierpnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Velo Labs, TEMPO Payments i Bitazza Thailand otworzyły korytarz przelewów pomiędzy 27 krajami w regionie UE i Tajlandii.

Transakcje międzynarodowe korzystają z protokołu Velo, tokenów Velo i kredytów cyfrowych Velo, które należą do najbardziej zgodnych z regulacjami i stabilnych cenowo aktywów cyfrowych. Co więcej, każda transakcja jest rozliczana w kilka sekund dzięki szybkości oferowanej przez blockchain Stellar. Nawiązując współpracę z Velo Labs, TEMPO Payments i Bitazza, które są licencjonowanymi instytucjami finansowymi, stają w awangardzie działań w kierunku zrewolucjonizowania płatności międzynarodowych poprzez połączenie rynków Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) i UE o wartości ok. 17 mld USD i udziale prawie 600 mln klientów.

Obecny system finansowy sprawia, że przesyłanie pieniędzy między krajami świata jest powolne i kosztowne. Partnerstwo trzech spółek koncentruje się na wyeliminowaniu tych niedoskonałości poprzez wzajemne korzystanie ze swoich sieci i zdecentralizowanej technologii Velo Labs, aby zaoferować szybkie, niedrogie i bezpieczne sposoby przesyłania pieniędzy pomiędzy Europą a Tajlandią.

Mike Kennedy, dyrektor generalny Velo Labs na temat tej historycznej transakcji:

„To, co stworzyliśmy dziś, jest potwierdzeniem naszej głównej misji: chcemy zbudować globalną, zdecentralizowaną i interoperacyjną sieć, która pozwoli firmom i osobom prywatnym na bezpieczne i natychmiastowe przesyłanie pieniędzy na całym globie. Velo Labs chce, aby transakcje między granicami były szybsze, tańsze i bardziej niezawodne dla wszystkich; to pierwszy krok w kierunku urzeczywistnienia tej wizji”.

Suren Ayriyan, dyrektor generalny TEMPO Payments na temat nowej oferty:

„To dopiero początek realizacji naszej wizji dla milionów osób w Azji i na innych kontynentach. Pragniemy kontynuować współpracę z Velo Labs, aby wykładniczo rozwijać nasze korytarze walutowe i oferty produktów, zapewniając tanie, bezpieczne i szybkie przelewy pieniężne wszystkim klientom TEMPO Payments, zarówno tym obecnym, jak i nowym”.

Kevin Heng, dyrektor ds. strategicznych Bitazza:

„Bitazza z przyjemnością nawiązuje współpracę z Velo i TEMPO Payments, aby umożliwić wprowadzenie tego korytarza przelewów pomiędzy Europą a Tajlandią. Program przyczyni się do poprawy i podniesienia standardu inkluzywności finansowej i mobilności dla milionów użytkowników z całego świata i stanowi kolejny krok do przodu w naszym wspólnym zobowiązaniu do całkowitego odmienienia światowej branży przelewów, czyniąc z Tajlandii/Azji Południowo-Wschodniej światowe centrum innowacji finansowych nowej generacji”.

Velo Labs

Velo Labs buduje globalną sieć rozliczeń, aby umożliwić firmom i osobom prywatnym szybsze, tańsze i bardziej niezawodne przesyłanie pieniędzy na całym świecie. Spółka opracowuje produkty oparte na blockchainie o jakości przemysłowej i stawiające na zgodność regulacyjną, które pozwalają instytucjom finansowym w sposób płynny przekazywać pieniądze pomiędzy krajami świata.

https://velo.org/

TEMPO Payments

TEMPO Payments to instytucja płatności elektronicznych i główny ośrodek płatności blockchain Stellar w UE. Jako operator transgranicznych transakcji i rozliczeń, TEMPO Payments zapewnia usługi płatności przedsiębiorstwom na całym świecie i znana jest z pełnej transparentności wszystkich swoich działań, niezmienności rejestrów, wysokich prędkości transakcji i konkurencyjnych stawek prowizji.

http://payments.tempo.eu.com

Bitazza

Bitazza została założona przez grupę ekspertów z różnych dziedzin: od finansów, poprzez technologię informacyjną aż po kreatywny rozwój i osoby, które wierzą w rozwijanie i zastosowanie aktywów cyfrowych w świecie technologii finansowych. Bitazza zapewnia podmiotom prowadzącym transakcje i emitentom dostęp do najbardziej płynnych i aktywnych rynków aktywów cyfrowych, wyrażonych na całym świecie w azjatyckich walutach. Bitazza dąży do stania się największą platformą w południowo-wschodniej Azji do wprowadzania, handlowania i zarządzania aktywami kryptograficznymi w regulowanym środowisku.

https://bitazza.com

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1591964/VeloLabs.jpg

Źródło: Velo Labs

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.08.2021, 14:12
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ